Anasayfa GÜNCEL Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması!

Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması!

7 min read
Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması! için yorumlar kapalı
440

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısında konuştu. Erdoğan, döviz kurlarında yaşanan hareketliliğin Türkiye ekonomisinde yarattığı sarsıntının yavaş yavaş geri kaldığını söyledi.

“Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz” diyen Erdoğan, “Sabırlı olacaksınız, ancak stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular belirlenirse kimse kusura bakmasın biz de gereğini devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle adımımızı atar gereğini yaparız” ifadesini kullandı.

‘HİÇ İLGİSİ ALAKASI OLMAYAN İNSANLARI ADAY YAPMAYACAĞIZ, EMEĞİ OLACAK’

Erdoğan, Mart 2019’da düzenlenecek yerel seçimlerle ilgili olarak da değerlendirmelerde bulundu. Önceliklerinin liyakat olduğunu belirten Erdoğan, “Başarılı hizmetleriyle milletimizin gönlünde yer eden başkanlarımızla devam edeceğiz” dedi.

Erdoğan, FETÖ ile iş tutmamış, hizmet insanı olarak nitelendirilebilecek insanlara kapılarının açık olduğunu belirtti.

AK Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

— Yeni sistemde yürütme ile yasamanın net bir şekilde birbirinden ayrılmasıyla sizler asli görevlerinize çok daha fazla zaman ayırma imkanı bulacaksınız. Bütçe görüşmeleri başlamadan önce ele almamız gereken işler bulunmakta. 100 günlük icraat programına ilişkin düzenlemeler yer alıyor. Bu kapsamda 414 kanun maddesinin değişmesi gerekiyor. Yeni yönetim sistemiyle kanunlarda yapılması gereken güncellemeler bulunuyor. Bu kapsamda da 275 güncelleme bulunuyor. Bunlar aciliyet arz ediyor.

— Yeni yönetim sistemine göre hazırladığımız ilk bütçeyi 2 hafta sonra Meclise gönderiyoruz. Yeni bütçeyle ekonomimizi faiz-kur-enflasyon şer üçgeninden kurtararak yeniden ülkemizi büyümeye kavuşturmaya kararlıyız. Bu dalgalanma dönemini yavaş yavaş geride bırakıyoruz. Sabırlı olacaksınız, ancak stoklara ve stokçulara da fırsat vermeyeceksiniz. Eğer stokçular belirlenirse kimse kusura bakmasın biz de gereğini devletin, yasaların bize yüklediği görev sebebiyle adımımızı atar gereğini yaparız. Faiz-kur-enflasyon saldırısına en iyi cevabı işlerimize dört elle sarılarak verebiliriz. Hamd olsun ihracatta büyük bir rekor kırıldı. Yürütme ve yasama organları olarak ortaya koyacağımız kararlılıkla bunların üstesinden geleceğiz.

— Siyaset kurumu vakur bir duruş sergileyerek sürece olumlu katkı sağlamıştır. Ana muhalefet partisinin meseleyi ilgisi olmayan yerlere çekme gayretini milletime havale ediyorum, cevap verme gereği duymuyorum. Bir ülkede iktidara yürüme derdi olmayan, muhalefette kalan ve sürekli olarak ülkeye karalar çalan bir anlayıştan hiçbir şey olmaz. Benim milletim de bunlara iktidar koltuğu için yürü demiyor. Biz 2023’ten başlayarak 2053 hedeflerine ulaşmak için kan kusup kızılcık şerbeti içtik. Aslolan Türk milletinin menfaatleridir.

‘MAHALLİ SEÇİMLER İÇİN İSTİŞARELERİMİZİ YAPIYORUZ’

— Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinden başarıyla çıktık. Mahalli idareler seçimlerinde de daha iyisini elde etmemiz gerekiyor. AK Parti mahalli idarelerdeki başarılı olan kadrolar tarafından kurulmuştur. Hazırlıklarımızı istişare ile yapıyoruz. Bu yıl 27’ncisi yapacağımıza göre artık geleneksel diyeceğimiz istişare toplantımızı 5 yıl aradan sonra tekrar Kızılcahamam’da gerçekleştiriyoruz. Kızılcahamam Kampımızda bu konuları konuşacağız.

— 24 Haziran seçimlerinden çıkardığımız dersler sonucunda kendimize en sağlıklı yol haritasını belirleyeceğiz. Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse bize yakınımdır diye aday teklifiyle gelmesin.

Kaynak: www.bursadabugun.com

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

BTSO Akademi’de Eximbank’ın Kredi ve Alacak Sigortası Destekleri Tanıtıldı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Akademi Projesi kapsamında düzenlenen “Türk Eximbank …