Home GÜNCEL BTSO Camisi ve TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi hizmete açılıyor

BTSO Camisi ve TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi hizmete açılıyor

- Guncellenme Tarihi: 19 Eylül 2018 15:25
4 min read
BTSO Camisi ve TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi hizmete açılıyor için yorumlar kapalı
0

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından BTSO Eğitim Kampüsü’ne inşa edilen ve özgün bir mimariye sahip ‘BTSO Cami’ ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılan Anadolu İmam Hatip Lisesi 21 Eylül Cuma günü hizmete açılıyor.

Bursa iş dünyası sosyal sorumluluk alanında rol model çalışmalarını sürdürüyor. BTSO, Eğitim Vadisi’nde iki yeni eseri daha hizmete açmaya hazırlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından inşa edilen ‘TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’ ile birlikte bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yapımına başlanan BTSO Cami’nin inşaatı da tamamlandı. Her iki yapının resmi açılış törenleri de 21 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’ın ev sahipliğnde yapılacak BTSO Cami ve TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılacak. Törende Bursa Valisi İzzettin Küçük ve kent protokolü de bulunacak.

“İKİ YENİ ESERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ‘TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ve ‘BTSO Camisi’nin bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Başkan Burkay, “BTSO olarak eğitimde önemli projelere imza attık. Odamız tarafından ‘Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi’ kapsamında hayata geçirilen Eğitim Vadimizde iki önemli eseri kentimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu noktada hem TOBB Anadolu imam Hatip Lisesi hem de BTSO Cami, bölgemizin ihtiyacıydı. Lisemizin inşaatı TOBB öncülüğünde tamamlandı. Bizlere gelen talepler doğrultusunda BTSO Cami inşaatımıza geçtiğimiz yıl Nisan ayında başladık. İnşallah, resmi açılış törenimizi 21 Eylül Cuma günü gerçekleştireceğiz. Her iki eserin de bölgemize ve kentimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BTSO’DAN EĞİTİM VADİSİNE ‘MUHTEŞEM’ CAMİ

Veysel Karani Mahallesi’nde yer alan BTSO Cami’nin mimarisi dikkat çekiyor. Eğitim Vadisi’nde yer alan Cami, bin 590 metrekarelik kapalı, 930 metrekarelik açık ibadet alanına sahip. 2 bin 700 kişi kapasiteli yapı, özgün mimarisi ve tasarımı ile dikkat çekiyor. TOBB tarafından hayata geçirilen Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 13 bin metrekarelik alanda 1.500 öğrenci kapasitesine sahip. Lisede 50 derslik yer alırken, konferans salonu, anfi ve laboratuvar gibi farklı bölümler de bulunuyor.

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …