Home GÜNCEL Sağlıkta ‘Yıldırım’ farkı

Sağlıkta ‘Yıldırım’ farkı

- Guncellenme Tarihi: 29 Haziran 2018 13:20
5 min read
Sağlıkta ‘Yıldırım’ farkı için yorumlar kapalı
0

Bünyesindeki tıp merkezi ile Türkiye’de sağlık hizmeti veren 5 belediyeden biri olan Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerinin temel ihtiyaçlarından olan sağlık alanında gerçekleştirdiği hizmetlerle örnek çalışmalara imza atıyor.

Sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla Yıldırımlıların mutluluğu için desteğini sürdüren Yıldırım Belediyesi, sağlık yatırımlarıyla ilçede önemli hizmetler yürütüyor. 1 başhekimin kontrolünde; 7 uzman doktor, 5 pratisyen hekim, 3 diş hekimi, 18 hemşire, 4 acil tıp teknisyeni, 6 laborant, 3 radyoloji teknikeri, 4 tıbbi sekreter, 7 büro personeli, 7 halkla ilişkiler personeli, 6 ambulans şoförü, 8 cenaze aracı şoförü, 3 defin hizmetleri personeli, 7 temizlik personeli ile Yıldırımlılara şifa dağıtan Yıldırım Tıp Merkezi; 2018 yılının ilk altı ayında 86 bin 151 vatandaşa poliklinik hizmeti verirken, bin 925 radyolojik, 10 bin 480 laboratuvar tetkik işlemi gerçekleştirdi. Aynı dönemde bin 918 hastanın nakli sağlanırken, bin 420 de cenaze nakli yapıldı. Dahiliye polikliniğinde 6 bin 862, çocuk polikliniğinde 11 bin 426, kadın doğum polikliniğinde 6 bin 634, diş polikliniğinde 3 bin 549, KBB polikliniğinde 6 bin 962, göz polikliniğinde 7 bin 989 ve acil polikliniğinde 33 bin 802 hastaya hizmet verildi.

İNSAN SAĞLIĞINA YATIRIM

Tıp Merkezi’nin yanı sıra Millet Mahallesi ve Yediselviler Aile Sağlığı Merkezleri ile mahalle konaklarındaki aile hekimlikleriyle insan sağlığına doğrudan katkı sağlayacak çalışmalar yürüttüklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Tıp merkezimiz, alanında uzman kadrosu ile vatandaşlarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi ilke ediniyor. Amacımız modern tıbbi cihazlar ile Yıldırımlıları sağlığına en kısa sürede kavuşturmak. Yatırımın en büyüğünü insan sağlığına yapılan yatırım olarak görerek sağlık merkezlerimize yenilerini ekliyoruz. İlçemizin en kalabalık nüfusuna sahip bölgesi olan Millet Mahallesi’nde hizmete giren aile sağlığı merkezimiz ile önemli bir eksikliği giderdik. Öte yandan Yediselviler, Sıracevizler ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerinin ortak noktası olan bölgeye aile sağlığı merkezi kazandırarak vatandaşlarımızın yürüme mesafelerinde sağlık hizmetine ulaşmalarını sağladık. Mahalle konaklarımızı hemşehrilerimizin ihtiyacına göre dizayn ederken, gelen talebe göre aile hekimliklerine yer veriyoruz. İlçemiz sınırları içerisinde yaşayıp, hizmetin ulaşmadığı vatandaşımız kalmayacak. Mutlu bir toplum ancak sağlıklı bireyler ile oluşturulabilir” ifadelerini kullandı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …