Anasayfa GÜNCEL İnegöl Kurşunlu Mahallesi çocuk oyun alanına kavuşuyor

İnegöl Kurşunlu Mahallesi çocuk oyun alanına kavuşuyor

11 min read
İnegöl Kurşunlu Mahallesi çocuk oyun alanına kavuşuyor için yorumlar kapalı
560

İnegöl Belediyesi tarafından Kurşunlu Mahallesi Yenibağlar Sokağa Çocuk Oyun alanı kazandırılıyor.

İnegöl Belediyesi şehrin dört bir yanını güzelleştirmeye yönelik çalışmalarına her gün yeni bir proje ekleyerek daha yaşanabilir bir İnegöl için çalışmaya ve üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda İnegöl Belediyesi son olarak Kurşunlu Mahallesi Yenibağlar Sokakta mahalle sakinlerine güzel bir sosyal donatı kazandırmak ve çocuklara güzel bir çocuk oyun alanı kazandırmak için çalışmalara başladı.

Büyükşehir Yasası ile birlikte hizmetleri bir bir almaya başlayan ve İnegöl Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile örnek bir yerleşim yeri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kurşunlu Mahallesi çocuk oyun alanına kavuşuyor. Yenibağlar Sokakta Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları Başkan Yardımcısı Eşref Yiğit, Kurşunlu Mahalle Muhtarı Mehmet Güleç ve mahalle sakinleri ile birlikte inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, şehrin dört bir tarafında ilçe halkının ve geleceğimiz olan yavrularımızın yaşamlarına güzellik katacak ve renklendirecek sosyal donatı alanlarının sayılarını artıracaklarını belirtti.

“VATANDAŞLARIMIZI MUTLU EDEBİLMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Çocuk oyun alanı çalışmalarını inceledikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan Taban, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Pazar günü 24 Haziran tarihinde bir seçim gerçekleşti. Öncelikli bununla alakalı olarak buradaki tüm hemşerilerimize Kurşunlu mahallemizdeki sakinlerimize çok teşekkür ediyorum. Nihayetinde güzel bir seçim gerçekleştiğini düşünüyorum. Tabii buradan İnegöl Belediyesi adına kendi kurumum adına da analizler yapmaya ve sonuçlar çıkarmaya çalışıyoruz. Vatandaşımızı daha mutlu edebilmek için önceliklerimiz neler olabilir onları düşünüyoruz. Bu sadece kurşunlu bazında değil İnegöl’de mahalle mahalle ve diğer kırsal mahallelerimizde tamamıyla tek amacımız vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet etmek. İnsanlarımızın eksiklerini, ihtiyaçlarını gidermek ve bunları yaparken de mevcut imkanları değerlendirerek ona göre adımlar atmayı planlıyoruz. Sonrasında parklar, yeşil alanlar, donatı alanları vb. hizmetleri sıraya koyarak ve önceliklendirerek nüfus yoğunluklarına bakarak bunları bir bir çözmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

“KURŞUNLU’YA HİZMETLERİMİZ DEVAM EDECEK”
Kurşunluda geçmiş dört yıl içerisinde önemli hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Taban, “Bunları tek tek saymak niyetinde değilim tabii ki eksiklerimiz de var bunların da farkındayız. Yapmamız gereken hem İnegöl sathında hem bölgemiz de çokça işlerimiz olduğunu biliyoruz. Bunların üzerine bir bir koyarak yapmaya gayret ediyoruz. İşte bugün yine burada Yenibağlar sokakta hemşerilerimizin rahatça çocuklarıyla eğlenebilmeleri, vakit geçirebilmeleri, dinlenebilmeleri ve rahat nefes alabilmeleri adına çalışmaları devam eden çocuk oyun alanını incelemeye geldik” dedi.

PROJENİN İÇERİĞİ
Başkan Taban yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Taban, “Kurşunlu Mahallesi Yeni Bağlar Sokakta çocuk oyun alanı olarak hazırlanan projemizin alanı 630 metrekaredir. Proje uygulama alanında 390 metrekarelik çocuk oyun alanı, 18 metrekarelik ağaçlık alan ve 222 metrekarelik sert zemin (oturma- dinlenme ve tretuvar alanı) bulunacak. Bitkilendirme çalışmasında ise; çınar, akçaağaç ve akasya bitkilerine yer verilecektir. Sert zemin oturma –dinlenme ve tretuvar uygulaması için kırmızı, siyah ve gri renklerde parke taş uygulamasına yer verilmektedir. Çocuk oyun alanına kum zemin yapılacaktır. Alanın çevresine renkli panel çit uygulaması yapılarak alan sınırlandırılacaktır” açıklamalarında bulundu.

“SOSYAL DONATI ALANLARIMIZIN SAYISINI ARTIRACAĞIZ”
Böyle güzel uygulamalara daha fazla yer vermemiz gerektiğinin farkındayız diyen Taban, “Nüfus yoğunluğunun arttığı ve bu tür hizmetlerin eksik olduğu yerlerde böyle alanları hayata geçirmemiz lazım. İnşallah böyle güzel sosyal donatı alanlarını hayata geçirerek vatandaşımızın daha mutlu ve daha huzurlu bir şekilde yaşamını idame ettirmesini istiyoruz. İnşallah bunda da başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyoruz” dedi.

“VATANDAŞLARIN FİKİRLERİNİ VE DÜŞÜNCELERİNİ ÖNEMSİYORUZ”
Vatandaşlarımızın fikirlerini ve düşüncelerini önemsediklerini belirten Taban, “Geldiğimiz günden bugüne ortak aklı kullanalım ve çalıştıralım diyoruz. Çözüm merkezi numaramızı her noktaya, her yere yazdık. Whatsapp hatlarımızı yazdık. Pek çok konuşmamda ifade ediyorum bu telefonları lütfen cep telefonunuza kaydedin bunlarla ilgili bir ihtiyaç olduğu zaman lütfen kurumumuzu arayın bunu niçin yapmaya çalışıyoruz biz bir sitem kurgusu algısı üzerine çalışıyoruz. Vatandaşlara eşit standart ve adil hizmeti verebilmek için insanlarımızın bizim sistemimize gördükleri eksikleri ve sorunları iletmesini istiyoruz. Ortak akıl vurgusunu, ortak aklı çalıştırabilmek adına çalışanlarımıza gerekli eğitimleri aldırdık. Personelimiz profesyonel bir şekilde telefonlarımıza cevap veriyor ve vatandaşlarımızın isteklerini, taleplerini ve önerilerini ilgili birimlere aktararak çözüm üretmeye çalışıyoruz. Onun için bu konuda da Kurşunlu mahallemizdeki tüm vatandaşlarımızdan bu desteği beklediğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Son olarak, çocuk oyun alanının öncelikle Kurşunlu Mahallesi sakinlerine sonrasında da İnegöl’ümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kurşunlu Mahallesi Muhtarı Mehmet Güleç de, “İnegöl Belediyesine mahallemize kazandırdığı böylesi güzel bir çalışmadan dolayı, mahalle sakinlerim adına başta Belediye Başkanımız Sayın Alper Taban olmak üzere tüm belediye yetkililerine şükranlarımı sunmak istiyorum” açıklamasında bulundu.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Dostum ‘Olta Balıkçılığı Kampına’ Ev Sahipliği Yaptı

16 Haziran itibariyle av sezonunun açılmasıyla birlikte İnegöl Belediyesi ile İNOBDER iş b…