Home GÜNCEL Sultan Murat Camii çevresi yenilendi

Sultan Murat Camii çevresi yenilendi

- Guncellenme Tarihi: 1 Haziran 2018 16:17
7 min read
Sultan Murat Camii çevresi yenilendi için yorumlar kapalı
0

İnegöl Belediyesi, Kalburt mevkiinde bulunan Sultan Murat Camisinin çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı. Yapılan uygulamayla bölge, modern bir görünüme kavuştu.

Şehrin her alanında farklı hizmetleri vatandaşla buluşturarak İnegöl’ü geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren İnegöl Belediyesi, Kalburt mevkiinde bulunan Sultan Murat Camisinin çevre düzenleme çalışmalarını tamamladı. Bir süre önce startı verilen düzenleme çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte, bölge modern bir görünüme kavuştu.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit ile birlikte Sultan Murat Camisi civarındaki düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi. Vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Taban, bölgenin diğer eksiklerine ilişkin de talepleri dinledi.

MERKEZDE NE VARSA DİĞER MAHALLELERDE DE OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
İnceleme sonrası bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün burada Sultan Murat camisinin çevre düzenlemesini incelemek için bir araya geldik. Yapılan çalışmaları yerinde görelim, hemşerilerimizle de bu vesileyle hemhal olalım, onları da dinleyelim, kulak verelim, beğendiler mi sorun var mı gibi değerlendirmek üzere buraya geldik. Ben öncelikle şunu ifade edeyim, yapmış olduğumuz hizmetlerin daha iyisini yapabilmek adına bu gayreti her zaman ortaya koyduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum. Burada bir çevre düzenlemesi yapmakla mahallenin iki başını mahmur etmiş olmadık. Her şeyini dört dörtlük çözmüş olmadık. Bunların farkındayız. Ama kademe kademe, yavaş yavaş planlamalarımıza da devam ederek alt yapı, üst yapı gibi sorunları şehrimizde bir bir aşmaya çalışıyoruz. Merkezde ne varsa diğer mahallelerimizde de aynı hizmetin olması için çabalıyoruz. Bunun için eksikleri olan bölgede belki bir adım daha geriden gitmiş oluyoruz. Ama bu biraz yapılaşmalarla da alakalı. Halen boş arsalar var, yapılaşma bazı bölgelerde devam ediyor. Bunun için ister istemez tekrar alt yapı ve üst yapının bozulacağını da düşünerek geriden gelebiliyor çalışmalar” dedi.

Yapılan çalışmanın teknik bilgilerine ilişkin de konuşan Taban, “Burada camimiz ve bahçesi tüm vatandaşlarımızın kullandığı ortak bir alan. Bu ortak alanı düzenlemek üzere adımlar atmıştık. Sağ olsun kıymetli ekip arkadaşlarımız gelip burada bir çalışma yaptılar. Burada 950 m2’lik alanda sert zemin uygulandı, 50 m2’lik bir yeşil alanımız var, içerisinde mevcut ağaçların yanına ilave dikilen ağaçlarımız da var bu alanlarda. Vatandaşımız için ne yapsak azdır. Burada biz imkanlar nispetinde üretmeye çalışıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasında vatandaşlara çağrıda da bulunan Başkan Taban, “Sizlerden de makul önerilerinizi, eleştiri ve fikirlerinizi bizlere iletmenizi istirham ediyoruz. Hatta göreve geldiğim günden bu yana söylediğim bir söz var; tek başına bir Belediye Başkanının koca bir şehri yönetmesi mümkün değil. Ama bu şehirde yaşayan 250 bin nüfusla beraber herkes gören göz haline dönerse, eksikleri gören, önerilerde bulunan, fikir koyan ve bunları ilgili merkezlere ileten duruma geçerse, bizim şehrimiz çok daha güzel bir şehir haline gelebilir. Başaranlar böyle başarmış. Biz de başarabiliriz. Biri gelip görsün demeden gördüklerinizi bizlere iletirseniz, özellikle 153 hattımızdan ulaştığınızda biz de o eksikleri bir bir gidermeye çalışırız. Bazen kapsamlı ve büyük işleri bir çırpıda yapamayabiliyoruz. Veyahut alt yapısı tamamlanamayan bir işin üst yapısını kuramıyoruz. Ama samimiyiz. Yapacaklarımızı da yapamayacaklarımızı da nedenleriyle birlikte vatandaşımıza anlatıyoruz. İnşallah yapılan çalışmaların da öncelikle mahalle sakinlerimize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…