Home GÜNCEL Danimarkalı Bakan: Müslümanlar Ramazan’da çalışmamalı

Danimarkalı Bakan: Müslümanlar Ramazan’da çalışmamalı

- Guncellenme Tarihi: 22 Mayıs 2018 10:35
2 min read
Danimarkalı Bakan: Müslümanlar Ramazan’da çalışmamalı için yorumlar kapalı
0

Danimarka’da göçmen karşıtı tavrıyla tanınan bakan Inger Stojberg, Müslümanların Ramazan ayında çalışmalarının ‘herkes için tehlikeli’ olduğu söyledi.

Merkez-sağ liberal parti üyesi olan ve kamuoyunda göçmenlik karşıtı fikirleriyle tanınan Göç ve Entegrasyon Bakanı Inger Stojberg, Danimarkalı BT gazetesine yazdığı bir yazıda “Danimarka toplumunun geri kalanı için oluşabilecek olumsuz sonuçlardan kaçınmak için, Müslümanlardan Ramazan ayı boyunca işlerinden ayrılmalarını istiyorum” dedi.

“HEPİMİZ İÇİN TEHLİKELİ”

Oruç tutmanın ‘güvenlik ve verimliliği etkileyeceğinden’ korktuğunu belirten bakan, ’10 saat boyunca hiçbir şey yemeyen bir otobüs şoförü’ üzerinden verdiği örnekle “Bu hepimiz için tehlikeli olabilir” dedi.

Bakan ayrıca “1400 yıllık bir kurala uymayı emreden bir dini düzenin 2018’de Danimarka’da sahip olduğumuz toplum ve işgücü piyasasıyla uyumlu olup olmadığını merak ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÖÇMEN SIKINTISI

Danimarka’ son 15 yıl içinde ülkedeki göç politikalarını sıkılaştırarak, göçmenlerin iş gücü piyasasına uyum sağlamak için ülkenin kültürünü ve dilini öğrenmeleri gerektiği konusunda şartlar ortaya koydu.

Kaynak: www.sondakika.com

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …