Anasayfa GÜNCEL Huzurevi sakinleri sağlıklı yaşlanacak

Huzurevi sakinleri sağlıklı yaşlanacak

3 min read
Huzurevi sakinleri sağlıklı yaşlanacak için yorumlar kapalı
533

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kaplıkaya Huzurevi’nde kalan vatandaşların sağlıklı yaşlanması için yaz boyunca sürecek bir spor programı hazırladı.

Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘Koşabiliyorken koş’ sloganıyla hazırlanan programın ilki gerçekleştirildi. Yaz ayları boyunca devam etmesi planlanan ve tüm huzurevi sakinlerine açık olan spor programının ilkine, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Şaban Kander ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Dağlar da katıldı.

Havaların güneşli olması nedeniyle huzurevi bahçesinde gerçekleştirilen programda yaşlılara ilk dersi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Dağlar verdi. Yaşlılar, Dağlar’ın gösterdiği taktikler doğrultusunda sabah sporu, dart ve bocce etkinliğinde bulundu. Bazı yaşlılar spora oturdukları sandalyeden katılırken, birçoğu ise ayakta eşlik etti. Hep birlikte sabah sporu yapan ekip, ardından sırayla dart ve bocce oynayarak keyifli vakit geçirdi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Şaban Kander, program kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce görevlendirilecek beden eğitimi öğretmenlerinin Kaplıkaya Huzurevi’ne gelerek buradaki yaşlılara spor dersi vereceğini kaydetti. ‘Koşabiliyorken koş’ sloganıyla hazırlanan etkinliklere huzurevinde kalan tüm vatandaşların katılabileceğini söyleyen Kander, “Sabah sporu ve dart etkinliğini her sabah için planladık. Bocceyi ise pazartesi, çarşamba ve cuma günleri yapacağız. Programlarımız yaz ayları boyunca sürecek. Hedefimiz, huzurevinde kalan vatandaşlarımızın sağlıklı yaşlanması” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer geleceğin sultanlarını arıyor

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, yeni sezon altyapı seçmeleri yapacak. 2006-201…