Home GÜNCEL Nilüfer Belediyesi camiyi yıkıp yerine meyhane yapacaktı!

Nilüfer Belediyesi camiyi yıkıp yerine meyhane yapacaktı!

- Guncellenme Tarihi: 9 Mayıs 2018 13:51
2 min read
Nilüfer Belediyesi camiyi yıkıp yerine meyhane yapacaktı! için yorumlar kapalı
0

Misi Köyü Kadınları Derneği’ne verilmesi vaat edilen konukevinin Nilüfer Belediyesi tarafından otel olarak kiralanmasının ardından Misi halkı tarafından başlayan şikayetler artarak devam ediyor.  Misi halkı köylerine otel değil, cami istediklerini belirtiyor.

Misi Köyü Kadınları Derneği’ne verilmesi vaat edilen konukevinin Nilüfer Belediyesi tarafından otel olarak kiralanmasının ardından Misi halkı tarafından başlayan şikayetler artarak devam ediyor.  Nilüfer Belediyesi’ne yönelik şikayetlerini ve beklentilerini dile getiren Misi halkı köylerine otel  değil yeni bir cami istediklerini ifade ediyor.

Misi köyünün meydanında bulunan mevcut caminin yeterli büyüklükte olmadığının altını çizen Misi vatandaşı Kamuran Başaran, “Mevcut camiye insanlar sığmıyor. Buraya evlerin ve köyün dokusuna uygun yeni bir cami yaptırmak istiyoruz. Nilüfer Belediyesi isterse bize yardımda bulunmasın. Bizim için sadece caminin poliçesini hazırlasın. Camiyi Kayalar mevkiine, tarihi Osmanlı  yapısına uygun bir şekilde yaptırabiliriz. Belediyeye güvensizliğimizden dolayı bu kadar zamandır mevcut camiyi yıkmadık. Yenisini yaptırtmazlar korkusunu yaşadık. Nilüfer Belediyesi’nden bir plan ve proje bekliyoruz.” diyor.

Başaran ayrıca daha önce Nilüfer Belediyesinin Misi meydanında bulunan camiyi kaldırarak, yerine Altıparmak’ta bulunan Arap Şükrü sokağına benzer bir yer yapmak istediğini ancak Cami Derneğinin buna karşı durduğunun da altını çiziyor.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi’nde Erken Bayramlaşma

Nilüfer Belediyesi çalışanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatili öncesindeki son iş gününde …