Home GÜNCEL Büyük maratonda Belediye Spor farkı

Büyük maratonda Belediye Spor farkı

- Guncellenme Tarihi: 7 Mayıs 2018 13:47
2 min read
Büyük maratonda Belediye Spor farkı için yorumlar kapalı
0

Mustafakemalpaşa Belediye Spor Atletizm Takımı, Osmangazi Tarihi Kent Koşusu’nun ardından Türkiye’nin en uzun yarışı olan İznik Ultra Maratonu’ndan da dereceyle döndü.

Birçok bölgede düzenlenen yarışlara Mustafakemalpaşa’yı temsilen katılarak önemli başarılar kazanan Belediye Spor Atletizm Takımı, Türkiye’nin en çok ilgi gören ve en büyük patika yarışı olan İznik Ultra Maratonu’nda 2 birincilik kazandı.

Macera Akademisi-Race Setter tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İznik Belediyesi’nin desteğiyle 2012 yılından beri geleneksel olarak her yılın Nisan ayında düzenlenen İznik Ultra Maratonu’na bu yıl 20 ülkeden 1000’e yakın sporcu katıldı.

140, 90, 50, 30 ve 15 km’lik doğal parkurları aşarak maceralı bir yarış yapma fırsatı yakalayan atletler, hem zorlu hem de keyifli bir madalya mücadelesi verdi.

Maratona katılan Belediye Sporlu atletlerde 30, 50 ve 90 km parkurlarında kürsüye çıkmak için ter döktü.

İznik Ultra Maratonu 90 km yarışmasında Belediye Spor’un başarılı atletleri Tanzer Dursun 9 saat 8 dakika ile birincilik kürsüsüne çıkarken, 50 km yarışmasında da Mehmet Sarıoğulları

5 saat 11 dakika ile yaş grubunda birinciliği elde etti.

50 km yarışında Deniz Çelik ise 5 saat 50 dakika ile 11. sırada yer aldı.

 

 

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir’den Yoğun Bayram Mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle Kurban Bayramı tatili boyunca baş…