Anasayfa GÜNCEL Yeşil Bursa özgün kimliğine kavuşuyor

Yeşil Bursa özgün kimliğine kavuşuyor

3 min read
Yeşil Bursa özgün kimliğine kavuşuyor için yorumlar kapalı
521

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın bir orman şehri olduğunu, yapacakları çalışmalarla yeşil Bursa’nın özgün kimliğine tekrar kavuşacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın’ı Tarihi Belediye Binası’nda ağırladı. Ormanların, bir şehrin ve ülkenin hafızası olduğunu, vatandaşların da bu bilinçle ağaca yaklaşması gerektiğini söyleyen Başkan Alinur Aktaş, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın son yıllarda önemli çalışmalar yaptığını, ülkenin yeşiline değer katıldığını belirtti. Bursa’nın bir orman şehri olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Bursa yeşil ile özdeşleşmiş bir şehirdir. Son dönemde hızlı büyümeden dolayı bu özelliğini bir miktar kaybetmiş olabilir. Ancak doğru hamlelerle Bursa öz kimliğine tekrar kavuşacaktır. Şehirde yaşayan her bireyin ormanlara sahip çıkması gerektiğine inanıyorum. Orman Haftası da bu bilincin artmasını tetikleyecektir” dedi.

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın ise, Orman Haftası sebebiyle Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın toplumdaki ağacı koruma bilincini arttırmak adına bir dizi program hazırladığını dile getirdi. Bir hafta boyunca fidan dağıtımı, ‘Ormanı seviyorum’ yazılı pankartla çıkılacak halı saha maçı, bilgilendirme toplantısı, Hasköy’de hatıra ormanı, fotoğraf sergisi, ödül töreni, doğa yürüyüşü ve piknik gibi etkinliklerin düzenleneceğini söyleyen Akın, tüm vatandaşları programlara davet etti.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

KalDer’den Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür plaketi

KalDer Bursa Şubesi’nin düzenlediği 18. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ödül gecesinde, Ni…