Home FOTO GALERİ YILDIRIM’DA EĞİTİM KALİTESİ YÜKSELİYOR

YILDIRIM’DA EĞİTİM KALİTESİ YÜKSELİYOR

- Guncellenme Tarihi: 6 Mart 2018 13:56
10 min read
YILDIRIM’DA EĞİTİM KALİTESİ YÜKSELİYOR için yorumlar kapalı
0

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, İLÇEDE EĞİTİM VEREN OKULLARIN MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELEREK EĞİTİMDE STANDARTLARININ YÜKSELMESİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLERİ DEĞERLENDİRDİ.

-BAŞKAN İSMAİL HAKKI EDEBALİ: “EVLATLARIMIZIN DAHA KALİTELİ, DAHA DONANIMLI VE MODERN ŞARTLARDA YETİŞMESİ İÇİN İLÇEMİZDE HEM FİZİKİ DEĞİŞİM GERÇEKLEŞTİRİRKEN HEM DE SOSYAL ALANLARDA YAPTIĞIMIZ RADİKAL DEĞİŞİMLERLE GELECEĞE GÜVENLE BAKACAKLARI BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ.”

-BAŞKAN EDEBALİ: “EĞİTİM, YEREL YÖNETİMLERİN ASLİ GÖREVLERİ ARASINDA YER ALMAYABİLİR. ANCAK BİZLER ÇOCUKLARIMIZIN FİZİKİ İMKANLARI YÜKSEK OKULLARDA, KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEYE UYGUN DONANIMLI BİREYLER OLARAK YETİŞMELERİ İÇİN HER ZAMAN DESTEK SAĞLADIK.”

BURSA- Yıldırım Belediyesi, ilçede eğitim kalitesinin yükselmesi adına yürüttüğü çalışmaların yanında eğitim kurumlarıyla sürdürdüğü iş birliği çerçevesinde öğrencilerin daha verimli bir eğitim alması için yapılması gerekenleri masaya yatırıyor.

Yıldırım’da belediyecilik hizmetlerinin yanında şehrin kalkınmasında anahtar olan eğitim standartlarının yükselmesi için çalışmalar yürüten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçedeki okul idarecileriyle bir araya geldi. Yıldırım Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ve ilçede eğitim veren okulların müdürleri katıldı. Eğitim kalitesini yükseltecek çalışmalarda belediye olarak kendilerine düşen görevleri önemsediklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Yıldırım tarihi birikimi olan, geçmişin medeniyet birikimine sahip kadim bir şehir. Bu şehri yarınlara taşıyacak olanlar bugün okul sıralarında oturan gençlerimiz, çocuklarımız. Bizler de evlatlarımızın daha kaliteli, daha donanımlı ve modern şartlarda yetişmesi için ilçemizde hem fiziki değişimi gerçekleştirirken hem de sosyal alanlarda yaptığımız radikal değişimlerle geleceğe güvenle bakacakları bir şehir inşa ediyoruz” dedi.

YENİ OKUL ALANLARI

Yapılan kentsel dönüşüm planlarında yalnızca konutları yenilemekle sınırlı kalmadan, mevcut okul alanlarına yenilerini de eklediklerinin altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Ankara Yolu Caddesi’nin altında yer alan Arabayatağı, Yavuzselim, Çınarönü, Hacivat, Ulus ve Mevlana mahallelerinin imar planlarını tamamen yenilerken, 150 bin nüfusun yaşadığı bölgede eski planda yer alan 14 okulun yeterli eğitim hizmetini sağlamasının mümkün olmadığını gördük. Yeni planımızda ise bu sayıyı iki katının üstüne çıkararak 29 yeni okula alanına taşıdık. Yine Değirmenönü-Karapınar bölgesinde de mevcut 8 eğitim alanını yeni planda 25’e taşıdık. Kentsel dönüşüm yürüttüğümüz bölgelerimizin birçoğunda yeni okul alanları oluşturuyoruz” diye konuştu.

GELECEĞE YATIRIM

Eğitimde belirli standartlara ulaşmak adına Yıldırım Belediyesi olarak bu güne kadar önemli destek sağladıklarının altını çizen Başkan Edebali, “Eğitim, yerel yönetimlerin asli görevleri arasında yer almayabilir. Ancak bizler çocuklarımızın fiziki imkanları yüksek okullarda, kendilerini geliştirmeye uygun donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için destek sağladık. Ancak belediye olarak yapılanları kesinlikle yeterli görmüyoruz. Ülkemiz üzerinde kurgulanan hain planları bertaraf ederek güçlü olabilmek, donanımlı bir nesil yetiştirmek ve kaliteli eğitim standartlarına sahip olmakla mümkün olacaktır. Eğitimi geleceğe yönelik yapılan en önemli yatırım olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

128 OKULDA TADİLAT

İlçedeki 128 eğitim kurumunda tamir, bakım, tadilat bahçe donatı elemanları gibi hizmetleri gerçekleştirirken, 5 bin 661 adet ulaşım imkanını da okullara sağlandığını hatırlatan Başkan Edebali, “Okullarımızın fiziki şartlarını iyileştirmenin yanında birçok alanda destek oluyoruz. Spor alanları, spor odası gibi evlatlarımızın beden sağlığını geliştirecek alanlar oluşturuyoruz. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyacını karşılamak adına 12 bin 932 öğrenci kardeşimize araç gereç desteği sağladık. Okullarda düzenlediğimiz ‘Alo Tiyatro’ etkinliğimiz ile 100 bin çocuğumuzun ayağına tiyatro oyunları götürdük. Erikli İmam Hatip Ortaokulu, Akçağlayan Ortaokulu, Vatan Anaokulu, Ali Rıza Bey İlkokulu, Maltepe Ortaokulu ve Değirmenönü Ortaokulu’na proje desteğinde bulunduk. Bunlarla beraber geleceğimizin mimarı olacak yavrularımızın sosyal açıdan da gelişimlerini sağlamak adına şehir pasaportu projemizden spor okullarına, münazara yarışmalarından festivallere sayısız etkinlik düzenledik” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından Başkan Edebali ilçede gerçekleştirilen hizmetler ve eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında okul müdürlerine sunum yaparken, okulların sorunları ve talepleri de idareciler tarafından Başkan Edebali’ye iletildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de Kurban Pazarları Temizlendi

Osmangazi Belediyesi, Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede kurulan kurban satış yerlerini iş …