Home FOTO GALERİ GEMLİK OLDUĞU YERDE KALACAK

GEMLİK OLDUĞU YERDE KALACAK

- Guncellenme Tarihi: 5 Şubat 2018 13:33
5 min read
GEMLİK OLDUĞU YERDE KALACAK için yorumlar kapalı
0

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz tarafından organize edilen, “Gemlik Buluşuyor” programının adresi Balıkpazarı Kahvehaneleri oldu. 24 Aralık 2017 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile ortaya çıkan spekülasyonlara ve vatandaşların kafalarında beliren sorulara yanıt vermek adına düzenlenen programa Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, İlçe Başkanı Yaşar İslam, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Büyükgölcigezli ve Kent Konseyi Başkan Mukaddes Serim ile birlikte katılan Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik’in depremselliği İnegöl’ün il olmasından daha mı önemsiz? İnegöl İl olsa ne olur, olmasa ne olur, Ak Parti zaten hizmet ve yatırımlarını devam ettiriyor” dedi. Gemlik’in taşınmayacağını, yerinde dönüşeceğini bir kez daha vurgulayan Refik Yılmaz, “Gemlik taşınacak olsa 24 Milyon liralık kapalı pazar yeri, Perşembe Pazarı, Okullar, Spor salonları neden yapalım? Alt yapı ve üst yapı yatırımlarını neden devam ettirelim? Gemlik merkezinde neden ruhsat verelim? Ak Parti 2005 yılında İskele’den tamir ve tahliye işlemlerini yasaklamış, şehir içinde tırların dolaşmasını engellemiş bir parti iken, bu bölgelerin liman bölgesi olacağı nereden çıkıyor?” dedi.

Eski Terme kaplıcasının Büyükşehir Belediyesi tarafından termal tesis olarak yapılacağını, bu nedenle restore edilen Balıkpazarı tarihi hamamının da Kültür Merkezi olarak hizmet vereceğini anlatan Refik Yılmaz, Paşa Konağı yanındaki eski jandarma lojmanının da yıkılıp, sağlık ocağı yapılacağını kaydetti. Cihatlı Mahallesinde yapılan 1400 konutlu toplu konut hamlesinde ilk etap yerleşimin Mayıs ayında yapılacağını, Engürücük’e 60 adet, Çukurbahçe’ye 20 adet, Hastane çamlık Mevkiine de 18 adet toplu konut yapıldığını belirten Yılmaz, okullar, sağlık ocakları ve camilerin de belediye tarafından yapıldığını anımsattı. Bu binaların yarısının satılacağını, yarısının da takas yoluyla maliyetine verileceğini belirten Refik Yılmaz, “Gemlik bina bazlı yerinde dönüşecek” diye konuştu.

Ak Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın’da konuşmasına, Gemlik’in deprem riski gerçeği, fay hattı riski, sağlıksız zemini ve zeytinliklerle çevrili olması konusundan başlayarak, “İnsan odaklı çözümlern üretiyoruz. Gemlik olduğu yerde duracak. Gemlik hiçbir yere

taşınmıyor. Yeni imar alanı açıyoruz. Gemlik’e deprem riskine karşı güçlü konutlar kazandıracağız. Bizi zeytin düşmanı yaptılar. Oysa Ak Parti iktidara geldiğine 90 milyon zeytin ağacı varken, biz bunu 180 milyon ağaca çıkardık. Depremde bir tek insanımızın bile burnu dahi kanamasın istiyoruz. Zaten 280 hektarlık alana Gemlik’in bir mahallesini bile taşıyamazsın. Bunlar spekülasyondur. Gemlik yerinde dönüşürken, yeni imar alanlarında da güçlü konutlar üreteceğiz” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa Plajları Yaza Hazır

Bursa Büyükşehir Belediyesi, toplam 277 kilometrelik deniz ve göl kıyı bandına sahip Bursa…