Anasayfa FOTO GALERİ Soğanlı’da İdeal Modern Şehir Ortaya Çıktı

Soğanlı’da İdeal Modern Şehir Ortaya Çıktı

4 min read
Soğanlı’da İdeal Modern Şehir Ortaya Çıktı için yorumlar kapalı
572

İdeal Dönüşüme Örnek Çevre Düzenlemesi

 

Türkiye’de kentsel dönüşüme ışık tutan Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’ndeki çevre düzenleme ve asfaltlama çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, ideal modern şehri ortaya çıkarıyor.

 

Osmangazi Belediyesi’nin sadece Bursa değil, Türkiye’deki kentsel dönüşüm çalışmaları için model ortaya koyduğu Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde altyapı, tretuvar, park ve çevre düzenlemeleri ile yollardaki düzenleme çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. 35 hektarı rezerv, 7 hektarlık kısmı ise riskli alan olmak üzere toplam 42 hektarlık alanda 4 etap olarak hayata geçirilen Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nde bin 769 konut ve 202 ticaret merkezi yer alıyor. Konutların ve ticari alanların inşaatının tamamlanarak anahtar teslimlerinin yapılmasının ardından bölgedeki çevre düzenleme ve yol yapım çalışmalarına hız veren Osmangazi Belediyesi, bölgedeki 7 sokak ve 2 caddenin asfaltlamasını gerçekleştiriyor. Toplam 3 bin 200 metrekare  uzunluğundaki yollar için 9 bin ton asfalt dökecek olan Osmangazi Belediyesi, bölgedeki 5 farklı açık otopark alanı için de toplam 10 bin metrekarelik bir alanda asfaltlama çalışması yürütüyor.

 

Osmangazi Belediyesi, bisiklet kullanan vatandaşlar için bölgede 2 bin 500 metre bisiklet yolu inşa ederken, görme engelli vatandaşların yürürken sıkıntı yaşamamaları adına da bölgedeki kaldırımların tamamına görme engelli vatandaşların yönlerini bulmalarını sağlayan taşlardan döşüyor. Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi alanında yer alan 9 bin 500 uzunluğundaki kaldırımlara parke taş döşenirken, cadde ve sokak kenarlarına araçların park edebilmesi için 4 bin metrekarelik parklanma cepleri oluşturuldu.

Soğanlı Kentsel Dönüşüm Proje alanında incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, proje kapsamında çevre düzenleme ve asfalt çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Bu bölgede gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla örnek modern şehri ortaya çıkardık. Bölgedeki park ve yeşil alan çalışmalarında sona geldiğimiz gibi yol yapımı, asfaltlama, bisiklet yolları ve tretuvar çalışmalarını da yoğun şekilde sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamen bitmiş şekilde güvenli ve modern bu konutlarda oturabilecekler” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Dostum ‘Olta Balıkçılığı Kampına’ Ev Sahipliği Yaptı

16 Haziran itibariyle av sezonunun açılmasıyla birlikte İnegöl Belediyesi ile İNOBDER iş b…