Home FOTO GALERİ NUMAN ŞEKER: “TÜM ZAFERLERİ PERÇİNLEYEN GERÇEĞİMİZ KARDEŞLİĞİMİZDİR”

NUMAN ŞEKER: “TÜM ZAFERLERİ PERÇİNLEYEN GERÇEĞİMİZ KARDEŞLİĞİMİZDİR”

9 min read
NUMAN ŞEKER: “TÜM ZAFERLERİ PERÇİNLEYEN GERÇEĞİMİZ KARDEŞLİĞİMİZDİR” için yorumlar kapalı
0
520

MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMASI

 

BURSA- Memur-Sen Bursa İl Temsilciliği, sendika binasında düzenlenen basın açıklaması ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. 30 Ağustos’un sadece bir kutlama günü olmadığının altını çizen Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “İçerisine sığdırdığımız zaferlerimizle tarihimizde ayrı bir sayfa açtığımız sıra dışı bir aydır. Tüm bu zaferleri perçinleyen gerçeğimiz de her zaman kardeşliğimiz olmuştur” dedi.

 

Tüm yurtta bu yıl 95. yılının kutlanıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Memur-Sen Bursa İl Temsilci unutmadı. Ağustos ayının tarihte içerisine sığdırılan zaferlerle ayrı bir sayfanın açıldığı sıra dışı bir ay olduğunu hatırlatan Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Malazgirt’te bu toprakları vatan kılma kararlılığı gösterilmiş, 1922 Başkomutanlık Meydan Muhaberesinin zaferle sonuçlanmasıyla Cumhuriyete giden yolda kesin bir sonuç elde edilmiştir. Son bin yıl içinde Malazgirt, Mohaç, Çaldıran ve Mercidabık örneklerinde olduğu gibi tarih boyu süren istiklâl ve istikbal mücadelesinde en son ve en önemli zaferlerden biri olmuştur. Hep Ağustos ayına denk düşen bütün bu zaferler, varlığımıza yönelik saldırıların sürekli olduğu realitesi yanında, zulme, esarete teslim olmama kararlılığımızın da sürekli olduğunun tartışmasız ispatıdır. Zulüm sürekli oldukça zaferlerimiz de sürekli olacaktır” diye konuştu.

 

“İHANET AZGINLAŞTIKÇA İMANIMIZ BİLENMİŞTİR”

Vatanı parçalamayı amaçlayan ihanet girişimleri azgınlaştıkça milletin bilenen imanı ile tarihten bugüne her daim gereken cevabın verildiğini vurgulayan Numan Şeker, “Özellikle yaşadığımız kadim coğrafyaları yeniden dizayn etmeye çalışan küresel saldırılar, bölgemizde durmak, dinmek bilmeksizin akan kan ve gözyaşları, bunlarla bağlantılı olarak geçen yılın 15 Temmuzunda doğrudan ülkemizi işgal etmeyi, vatanımızı parçalamayı amaçlayan ihanet girişimi, millet olarak bizi zaferlere götüren inanç ve duyguyu sürekli canlı, diri tutmamız gerektiğini ortaya koymuştur. İhanet azgınlaştıkça imanımız bilenmiştir. 15 Temmuzda izzetimizi, onurumuzu, özgürlüğümüzü, irademizi çalmak, bize diz çöktürmek isteyenlere karşı çelikleşen bir cesaret, heyecan ve iradeyle karşı konmuş, hainlere onları perişan eden bir karşılık verilmiştir. Bu zafer kuşkusuz bu yüce milletin Malazgirt’ten, Çanakkale’ye, Başkomutanlık’a kadar kesintisiz diri ve asil kalan ruhunun ateşten canlılığı ile kazanılmıştır” şeklinde konuştu.

 

“GERÇEK ZAFER KARDEŞ OLABİLMEKTİR”

Zaferin zillet içinde yaşamaktansa izzet içinde ölümü göze alanların hakkı olduğuna dikkat çeken Şeker, “Esasen gerçek zafer bu ruh yüceliğine sahip olmaktır. Çünkü zulüm ve saldırganlık ancak sefil, aşağılık benliklerin içine düştükleri çaresizliktir. Özgürlük duygusunu karaktere dönüştüren bu iman yenilmeyecek, bu imanın sahibi millet daha çok zaferlerin coşkusunu yaşayacaktır. Yeter ki milli idealler etrafında kenetlenip bir ve beraber olalım. Aramıza tefrika sokmayalım. Sen ben çekişmesiyle gücümüzü, şevkimizi zayıflatmayalım” diyerek, açıklamasına şöyle devam etti: “Millet olarak 15 Temmuz kanlı darbesiyle başlatılan işgal girişimini püskürtünce zafere giden yolun imandan, güvenden, cesaretten, bağlılıktan, kardeşlikten geçtiğini bir kez daha gördük. Gerçek zafer kardeş olabilmektir.”

 

“HAYATIN HER ALANINDAKİ BAŞARILARLA KAZANILAN ZAFERLERİ TAÇLANDIRMALIYIZ”

Kazanılan zaferleri hayatın her alanında elde başarılarla taçlandırmanın önemine vurgu yapan Numan Şeker, “Kanla kazanılan zaferler ataletle yitirilebilir. Teyakkuzda olmayanlar zaferlerini çaldırabilirler. Bunun için küresel işgalcilerin planlarını boşa çıkarmak için başta eğitim olmak üzere bilgi, beceri ve teknoloji ile ülkemizi kalkındıracak çalışma ve atılımlar içinde olmak hepimiz için ödevdir. Eğitimdeki başarıyı kalkınmanın ana dinamiği, adaletin temel direği görüyoruz. Sendika olarak, gerçek ve kalıcı zaferlerin, uğruna kanımızı döküp canımızı verdiğimiz ülkemizi her alanda ileri götürmekle mümkün olduğuna inanıyoruz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “Bu anlayışla yeni zaferler kazanmak için her kurumumuzun, her birimizin yapacağı çok önemli işler vardır. Kurban Bayramıyla birlikte iç içe geçen dini ve milli duygular, yaşadığımız günleri daha anlamlı, daha coşkulu kılmaktadır. Bayram coşkusuyla yeni zaferlere doğru ileri hamleler yapmanın önemini vurguluyor, şehadetleriyle bize bu vatanı, bugünleri ve yarınları armağan eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

BALKANTÜRKSİAD İŞ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ERDEM BALKANTÜRKSİAD ÜYELERİYLE BULUŞTU Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları …