Home FOTO GALERİ Sermayesi Sevgi Olan Mağaza Yüzleri Güldürüyor

Sermayesi Sevgi Olan Mağaza Yüzleri Güldürüyor

4 min read
Sermayesi Sevgi Olan Mağaza Yüzleri Güldürüyor için yorumlar kapalı
0
759

Yaklaşan Bayram Öncesi Sevgi Mağazasına Talep Arttı

 

Osmangazi Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirdiği ‘Sevgi Mağazası’, günlük ortalama 20-25 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Paranın geçmediği mağazayı 2017 yılının ilk 7 ayında ziyaret eden 4 bin 295 yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını buradan karşıladı.

 

Evlerimizdeki kullanılmayan giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri ile ücretsiz olarak buluşturan ‘Sevgi Mağazası’, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak 2015 yılında Soğanlı Kültür Merkezi’nde hizmet vermeye başladı. Osmangazi Belediyesi’nin daha önce Elmasbahçeler’de faaliyet gösteren, ardından Soğanlı Kültür Merkezi’ne taşınan Sevgi Mağazası hafta içi mesai saatleri arasında hizmet veriyor. 08:00-17:00 saatleri arasında mağazayı ziyaret eden vatandaşlar, ayda bir kez olmak kaydıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Sevgi Mağazası’nın çok amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, “Öncelikle ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ücretsiz olarak kıyafet temin edebilme imkanı sağlıyoruz. Bunun yanında, evinde kullanılabilir giyecek ve benzeri eşyası bulunan ancak, çöpe ya da geri dönüşüme vermek istediği eşyalarını değerlendirme imkanı sunmuş oluyoruz. Hepsinden önemlisi de, insanlar arasında yardımlaşma, dayanışma duygularını pekiştirerek, onların manevi dünyasına da hitap etmiş oluyoruz. 2015 yılında faaliyete geçen

Soğanlı Kültür Merkezi’nde hafta için açık olan mağazamızdan her yaş ve kesimden vatandaşımız faydalanabiliyor. Hayırseverlerin bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor. Bunun dışında, bir diğer önemli projemiz olan ikinci el kullanılmış eşya kumbaraları aracılığı ile toplanan eşyalardan kullanılabilir durumda olanlar da ‘Sevgi Mağazası’ vasıtasıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor” dedi. Özellikle bayram öncesinde sevgi mağazasını ziyaret edenlerin sayısının arttığını ifade eden Başkan Dündar, artan talebi karşılamak için gelen ihtiyaç sahiplerine belirli sayıda ürün verildiğini söyledi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…