Anasayfa FOTO GALERİ Osmangazi’den Kurbanlık Yakalama Timi

Osmangazi’den Kurbanlık Yakalama Timi

2 min read
Osmangazi’den Kurbanlık Yakalama Timi için yorumlar kapalı
476

Osmangazi Belediyesi, sayılı günlerin kaldığı Kurban Bayramı öncesinde kaçan kurbanlık hayvanları yakalamak için özel tim kurdu.

Kurbanlık hayvanların kaçması ve vatandaşlara zarar vermesinin önüne geçmek isteyen Osmangazi Belediyesi, özel tim kurdu. Sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için kurulan tim aralarında veterinerlerin de bulunduğu 3’er kişilik 3 ekipten oluşuyor. Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde yer alan Veysel Karani ve Yunuseli Mahallelerinde kurulan kurban pazarlarında görev yapacak olan tim, bayramın son gününe kadar belediyeye gelen ihbarları değerlendirerek hizmet verecek.

Osmangazi Kurban Yakalama Timleri, kurbanlık hayvanların nasıl yakalayacakları konusunda Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğan Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde eğitim aldı. Sakinleştirici ilaç kullanımı hakkında veterinerlerden eğitim alan tim, bayram boyunca kaçan büyükbaş hayvanları halat ile yakalayarak ya da anestezi iğnesiyle bayıltarak sahiplerine teslim edecek.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, her yıl yaşanan kurbanlık hayvanların kaçışlarının önüne geçmek adına özel eğitimli kurban yakalama timleri kurduklarını ifade etti. Başkan Dündar, “Toplam 9 personelden oluşan timler, vatandaşların daha huzurlu, daha güvenli bir bayram geçirmelerini sağlayacak” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İnegöl Belediyesi 2. Ödüllü Bilgi Yarışması Başlıyor

İnegöl Belediyesi Başkan Alper Taban ile dijitalleşme adına ciddi atılımlar gerçekleştirir…