Home FOTO GALERİ Nilüfer “Sağlıklı Kentler”e de örnek

Nilüfer “Sağlıklı Kentler”e de örnek

5 min read
Nilüfer “Sağlıklı Kentler”e de örnek için yorumlar kapalı
0
492

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne (SKB) 2005 yılından beri üye olan Nilüfer Belediyesi SKB Koordinatörü ve Meclis Üyeleri, Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyeleri ile dayanışma yemeğinde buluştu.

Nilüfer Belediye Meclisi üyeleri Dr. Ali Uçar ve  Nilgün Berk, Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Necla Yörüklü, Birlik Müdürü Şehir Plancısı Murat Ar, Birlik Danışma Kurulu üyeleri Uludağ Universitesi Mimarlık Fakültesi  Dekanı Prof. Nilüfer Akıncıtürk, Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim üyesi Prof. Feza Karaer, Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Alpaslan Türkkan, Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Emekli Öğretim üyesi Prof. Dr. Emel İrgil , Mimar Aziz Akıncıtürk ve “Bisikletle Okula” etkinliğinin öncü öğrencilerinden Çınar Ar düzenlenen dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Birlikteliği ve ilişkileri güçlendirmek için yapılan toplantı, Nilüfer Belediyesi Kamp Karavan Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
Toplantıda bir konuşma yapan Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uçar, Nilüfer’de gerçekleştirilen projelerin Sağlıklı Kentler Birliği üyesi diğer belediyelere de örnek olacak nitelikte olduğunu belirtti. Uçar, “Sağlıklı kent olgusu için SKB Danışma Kurulu üyelerinin desteklerini ve birlikteliğimizi önemsiyoruz. Türkiye’de 6. Faza kabul edilen 13 belediyeden birisi olarak bu fazın gereklilik çalışmalarını yürütüyoruz. Nilüfer ilçemizde yapacağımız projelerde, sağlık ve yüksek kaliteli kent yaşamı adına vizyon paylaşımı ve bağları güçlendirmek adına yapılan bu toplantılarımızı belirli aralıklarla tekrar etmeyi planlıyoruz” dedi. Toplantıda 2018 yılında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmesi planlanan Sağlıklı Kentler Kongresi  ile ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.
Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği Koordinatörü Necla Yörüklü de Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını anlattı. Yörüklü, “Başkanımız Mustafa Bozbey’in birlik ve dayanışma ile yaptığımız projelerle ilgili memnuniyeti çalışmalarımızda bize güç katıyor. Sizlerin de bildiği gibi Nilüfer Belediyesi

2005 yalında yaptığı sağlık profili çalışması ile Türkiye’de örnek oldu. 2018’de yenileyeceğimiz sağlık profili analizleri konusunda bilimsel desteğinize ve katkılarınıza ihtiyacımız olacak” dedi. Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyeleri de,  Nilüfer Belediyesi’nin Sağlıklı Kentler projelerine destek vereceklerini belirttiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Osmangazi’de ‘Üzüm’ Vakti

Osmangazi Belediyesi tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen ‘Karabalçık Üzüm Festivali’ birb…