Anasayfa FOTO GALERİ Milletvekili Şahin ve Yıldırım Belediye Başkanı Edebali’den BTÜ’ye Destek Mesajı…

Milletvekili Şahin ve Yıldırım Belediye Başkanı Edebali’den BTÜ’ye Destek Mesajı…

3 min read
Milletvekili Şahin ve Yıldırım Belediye Başkanı Edebali’den BTÜ’ye Destek Mesajı… için yorumlar kapalı
514

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ve Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti.

 

Türkiye’nin önemli sanayi şehirlerinden biri olan Bursa’nın yükseköğretim alanında geliştirilmesi gerektiğini belirten AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, büyük ve nüfus yoğunluğu ciddi boyutlara ulaşmış bir kent olan Bursa’nın üniversiteler yönüyle de bu yoğunluğa cevap verebilecek bir seviyeye gelmesi gerektiğini vurguladı.

 

Bursa Teknik Üniversitesi’nin önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Şahin, kent ve ülke kalkınmasına katkı koyacak bilimsel verilerin üretildiği BTÜ’ye her anlamda desteklerinin tam olduğunu belirtti.

 

Bursa Teknik Üniversitesi gibi önemli bir kurumun Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde bulunmasının kendileri için büyük bir fırsat olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali de, BTÜ’nün kent için üstlendiği role yakışır konuma gelmesi için üstlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin ile Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Kentimiz ve ülkemiz için gerek eğitim gerek ekonomi alanında en kaliteli olanı üretebilmek ve değer oluşturabilmek adına çıktığımız bu yolda yalnız olmadığımızı ve

desteklendiğimizi bilmek çok güzel ve hedeflerimiz için motive olmamızı sağlayan bir güç. Bilim üretmekle kalmayıp içerisinde yer aldığımız çevrenin ihtiyaçlarına duyarlı, topluma yön veren bir üniversite olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Tügiad’dan Muazzez İlmiye Çığ’a Yüzlın Cumhuriyet Kadını Ödülü

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, Sümerolog Muazzez…