Anasayfa FOTO GALERİ KAHRAMANLARIMIZIN EN BÜYÜK YARDIMCILARI

KAHRAMANLARIMIZIN EN BÜYÜK YARDIMCILARI

3 min read
KAHRAMANLARIMIZIN EN BÜYÜK YARDIMCILARI için yorumlar kapalı
1,475

Bursa Valisi İzzettin Küçük Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Komutanlığını ziyaret etti.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş ve Bursa Garnizon ve Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Komutanı Tnk. Albay Ahmet Tevfik Kuş tarafından karşılanan Vali İzzettin Küçük, Gemlik Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Komutanlığı hakkında bilgi aldı.

Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi bünyesindeki At Üretim ve Eğitim Tabur Komutanlığı ve Köpek Üretim ve Eğitim Tabur Komutanlığında da incelemede bulunan Vali İzzettin Küçük yaptığı değerlendirmede;” Sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin gururu bir okuldayız. Burada malumunuz yarım asrı aşkın bir süredir silahlı kuvvetlerimizin askeri köpek ihtiyacı karşılanıyor. Bu sadece temin ya da üretim şekliyle kalmıyor, farklı alanlarda köpekler eğitiliyor. Burada eğitilen köpeklerin hem suçla, terörle mücadelede hem de arama-kurtarma alanında edindiği başarılar, kurtardıkları canlar, önledikleri felaketler burayı daha da özel kılıyor. Bu okulun belki de en özel yanlarından birisi burada bu topraklara has canlıların ırklarının korunması. Coğrafi işaret belgeli, yani milli ırk atların üretimi ve eğitimi de burada gerçekleştirilmekte. Asayiş hizmetlerinde görev yapan atlar ve süvari birliklerimizin atları da burada yetişiyor.” ifadelerini kullandı.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Komutanlığını ziyareti anısına düzenlenen törende Gemlik cinsi 3 aylık taya “Serhat”, Border Collie cinsi 2 aylık köpeğe ise “Ateş” ismini verdi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Osmangazi’de Sosyal Tesisler Kapılarını Açtı

Osmangazi Belediyesi, Cumhurbaşkanlığının COVİD-19 salgınıyla mücadelede “Kontrollü …