Anasayfa FOTO GALERİ Mustafakemalpaşa’da Altın Karagöz coşkusu

Mustafakemalpaşa’da Altın Karagöz coşkusu

3 min read
Mustafakemalpaşa’da Altın Karagöz coşkusu için yorumlar kapalı
907

Bursa’da bu yıl 31.’si yapılan Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın rüzgarı Mustafakemalpaşa’da esti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür ve Sanat Vakfı (BKSTV) tarafından 56. Uluslararası Bursa Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın bir bölümü Mustafakemalpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleştirildi.

22 ülkeden gelen halk dansları topluluğuna ev sahipliği yapan festival kapsamında Arjantin, Belarus ve Başkurdistan ekipleri Mustafakemalpaşalılarla buluştu.

Renkli görüntülere sahne olan ekiplerin gösterileri ilgiyle izlendi.

Yöresel kültürlerini tanıtma imlanı bulan misafir ekipler, müzik ve danslarıyla coşkulu görsel şovlara imza attı.

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, büyük beğeni kazanan gösterilerin ardından ayakta alkışlanan Arjantin, Belarus ve Başkurdistan halk dansları gruplarına teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Bu geleneksel organizasyonun dünya barışına büyük katkılar sağlarken kültürlerin tanıtılmasına olanak verdiğini söyleyen Başkan Sadi Kurtulan; ” Hepimiz, dünyadaki barışın yurttaki barıştan geçtiğini bilen, bu idealle yetişen insanlarız. İşte bu tür etkinliklerle bu ideali yaşatıyoruz. Misafirlerimiz, dünyada barış isteyenler için özel bir yerdeler. Bu anlamlı etkinliğe ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, katılımcı ülkelere yarışmada başarılar diliyorum ” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Nilüfer Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi İzmit’e örnek olacak

Kocaeli İzmit Belediyesi yetkilileri Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ni …