Home FOTO GALERİ MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ SAKARYA’DA YAŞANAN SURİYELİ KADIN VE ÇOCUK CİNAYETİNİ KINADI

MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ SAKARYA’DA YAŞANAN SURİYELİ KADIN VE ÇOCUK CİNAYETİNİ KINADI

- Guncellenme Tarihi: 9 Temmuz 2017 14:04
6 min read
MEMUR-SEN BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ SAKARYA’DA YAŞANAN SURİYELİ KADIN VE ÇOCUK CİNAYETİNİ KINADI için yorumlar kapalı
0

NUMAN ŞEKER: “YAZIKLAR OLSUN; BUNLAR İNSAN OLAMAZ”

BURSA- Sakarya’da Suriyeli hamile kadın ve çocuk cinayetini kınayan Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, “Vahşetin sorumlusu, ülkemizde Suriyeli nefreti oluşturmaya çalışan sefiller ve provokatörlerdir. Aynı zamanda cinayete ortaktır” dedi. Şeker, cinayete ortak olanların milletin ana karakteri olan ‘adamlık’ vasfına asla gölge düşüremeyeceklerine de dikkat çekti.

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, sendika binasında yaptığı açıklamayla Sakarya’da yaşanan elim olayı kınadı. Anadolu tarihinin her devrinde milletimizin mazluma ve mağdura kucak açtığını ifade eden Numan Şeker, “Ülkemizde bugün Suriye’den 3 milyon muhacir kardeşimiz var. Ekmeğimizi bölüyor, acıyı paylaşıyor ve yanı başımızda cereyan eden ’emperyal tezgah’ın bitmesi için ülke olarak mücadele ediyoruz. Dünyanın takındığı tavrı ve muhacirlere karşı utanılası tutumlarını haklı olarak eleştiriyoruz. İnsanlığın sınıfta kaldığı günler yaşanıyor” dedi.

“NEFRET TOHUMLARI EKMEK İSTEYENLER AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK”
Ülkemizde kirli emellerini gerçekleştirmek için Suriyeli muhacirler üzerinden toplumsal çatışma çıkarmayı hedefleyen alçakların olduğunu hatırlatan Şeker, “Sokağı karıştırıp halktan alamadıkları yetkiyi sokaktan ve kargaşadan devşirmek isteyen kifayetsiz muhterisler, asla başaramayacaklardır. Son günlerde, insanlıktan nasipsiz bu organize güruh, maksatlı olarak Suriyeli nefreti oluşturmak için yoğun provokasyon içerisindedirler” diyerek açıklamasına şöyle devam etti: “Milletimizin sağduyusuna toslayan ve her defasında ders almayan arsızlar, en ufak fırsatı ganimet biliyor ve sürekli nefret körüklüyorlar.”

“UTANILACAK BİR HADİSE”
Sakarya’da cereyan eden olayın millet olarak utanılacak, utancından yerin dibine girilecek bir hadise olduğunu vurgulayan Numan Şeker, “Kadın ve çocuğun öldürüldüğü bir cinayet. Sakarya gibi adamca duruşuyla memleketin göğsünü kabartan bir şehrin canını sıkan bir utanç. Bu vahşetin sorumlusu, ülkemizde Suriyeli nefreti oluşturmaya çalışan sefiller ve provokatörlerdir. Aynı zamanda cinayete ortaktırlar” diye konuştu. Açıklamasında Türkiye’ye sığınan Suriyeliler ilgili bir istatistiki de paylaşan Şeker, “Ülkemize sığınan 2 milyon 176 bin 76 Suriyeli üzerinden yapılan bir incelemeye göre; Türkiye’de Suriyelilerin yüzde 72’si kadın, çocuk ve 65 yaş üstü erkek. Çalışabilecek durumda olanlar ise kalabalık nüfusa bakıyorlar. Yer yer ziyaretler yapıp, yardım dağıtımına gittiğimizde buna şahit oluyoruz. Onların içinde bulunduğu, yaşadığı sıkıntıların yanında bizlerin günübirlik yaşadığı ufak tefek stresleri, sıkıntı görmek ar etmemektir” şeklinde konuştu.

“BU SAVAŞ BİZİM DE İMTİHANIMIZ”
Devletin katilleri asla cezasız bırakmayacağına inandıklarını belirten Şeker, “Onurlu ve şerefli şehir Sakarya’mız mazlumların cenazesine sahip çıkacaktır elbet. Devletimiz ise katilleri asla cezasız bırakmayacaktır. Mazluma ve mağdura sahip çıkan, Suriyeli muhacire kucak açan millet olarak, taşıdığımız onura kimse gölge düşürmemeli, provokasyona gelinmemeli” diyerek sözlerimi şu cümlelerle noktaladı: “Unutmayalım ki; Suriye’de yaşanan savaş, Suriyeli kardeşlerimiz için imtihan olduğu kadar bizim için de imtihandır. Kardeşliğimiz ebedidir. Ensar ve muhacir örnekliğimiz, ahiretimizdir. Millet olarak Doğu Türkistan’a, Musul ve Kerkük’e, Karabağ’a, Filistin’e, Arakan’a, Myanmar’a, Yemen’e, Suriye’ye ve tüm mazlumlara duyarlı olmaya devam edeceğiz. Milletimizin ana karakteri olan ‘adamlık’ vasfına sefiller gölge düşüremeyecektir.”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…