Home FOTO GALERİ Başkan Dündar’dan Minik Yüzücülere Sertifika

Başkan Dündar’dan Minik Yüzücülere Sertifika

- Guncellenme Tarihi: 1 Temmuz 2017 14:33
8 min read
Başkan Dündar’dan Minik Yüzücülere Sertifika için yorumlar kapalı
0

Minik Yüzücüler Sertifika Heyecanı Yaşadı

– Başkan Dündar, “Spor Tesislerimizle Öncü Belediyeyiz”

 

Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Dönemi Spor Okulları’nın 1. dönem yüzme kursunu başarıyla tamamlayan minik yüzücüler, mezuniyet heyecanı yaşarken, sertifikalarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın elinden aldı.

 

Yaz aylarında çocukları ve gençleri spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan uzak tutmayı hedefleyen Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın 1. dönem yüzme kursları sona erdi. Karaman Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen sertifika törenine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

13-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen yüzme kurslarının birinci dönemine yaşları 7 ile 14 arasında değişen bin 291 öğrenci kayıt yaptırdı. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 ayrı program halinde düzenlenen ve her çocuğun uzman hocalar tarafından toplam 9 saat eğitim aldığı yüzme kurslarını başarıyla tamamlayan tüm öğrenciler, sertifika almaya hak kazandı.

 

Dündar, “Spor Tesislerimizle Öncü Belediyeyiz”

 

Sertifika töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Her yıl düzenlemiş olduğumuz Yaz Spor Okulları ile çocuklarımız yaz tatillerini spor yaparak geçirme fırsatı buluyor. Spor tesisleri olarak baktığımızda Osmangazi Belediyesi ve Bursa bu noktada ilk sırada yer alır. Her semtte ve bölgede spor tesislerimiz var. Her branşa yönelik

alt yapılarımız var ve spor yapmak isteyen amatör spor kulübünden tutun birçok branşta profesyonelliğe kadar birçok branşta spor yapma imkanımız en yaygın şekilde var. Belediyeler olarak bizler de her yaşta vatandaşımızın spor yapmasına vesile oluyoruz. Bugün de yüzme kurslarımızın birinci dönemini tamamladık. Yüzme kurslarının birinci dönemine bin 291 öğrencimiz kayıt yaptırmıştı. Tüm sezon boyunca da yaklaşık 6- 7 bin çocuğumuz, havuzlarımızdan faydalanacaklar. Atıcılar, Karaman, Fatih ve Demirtaş havuzlarımız yaz boyunca çocuklarımızın hizmetinde olacak” diye konuştu.

 

 “Her Yaştan İnsana, Spor Yapma İmkanı Sunuyoruz”

 

Başkan Dündar, diğer grubun 4 Temmuz’da başlayacağını belirterek, “Okullar açılana kadar 3 dönem daha yapmış olacağız. Çocuklarımıza spor ve egzersiz yapma imkanı sunan, onları sağlıklı geleceğe hazırlayan Yaz Okulları programımız bu yıl da basketbol, judo, drama, eğitsel oyunlar, mental aritmetik, satranç gibi birçok farklı etkinlikle çocuklarımızla buluşuyor. Çocuklarımızın yaz aylarını verimli geçirmeleri, uzman eğitmenler eşliğinde doğru spor yapabilmeleri, enerjilerini doğru yönlendirmelerini sağlamak için biz her zaman çocuklarımızın yanındayız. 5 havuz ve 2 kapalı salonumuz var. Atletizm Salonu Türkiye’nin bir numarası ve inşaatı, bitmek üzere. Her semtte her bölgede halı sahalarla amatör takımların mahalle takımlarının oynayacağı futbol tesislerimiz var. Dolayısıyla tüm insanlarımızın gelip spor yapabileceği mekanları, fitness salonları, tenis kortlarıyla her yaş grubundaki vatandaşlarımızın imkanına sunuyoruz” dedi.

 

Sporun, sağlıklı yaşamın yanı sıra çocukların disiplinli, kararlı ve özgüvenli bireyler olarak yetişmesine katkı sağladığının altını çizen Başkan Dündar, “Sporla büyüyen bireyler, geleceğe dair daha doğru planlar yapar, hedefleri yolda daha kararlı yürür. Güçlü Türkiye’nin güçlü nesilleri işte

bu yaz okullarında yetişiyor. Tüm çocuklarımızı velilerimizi spor yapan geleceğe destek vermeye davet ediyorum. Yaz ve kış çocuklarımızın hizmetinde olan spor okullarından çocuklarınızı faydalandırın. Yeteneği olan, ilgi duyduğu branşta uzmanlaştırın. Bizler, size bu alt yapıyı ve desteği sunuyoruz. Tüm çocuklarımızı bir kez daha yaz okullarımıza, havuzlarımıza davet ediyorum. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum. Velilerimize de çocuklarını yaz spor okullarına göndererek tatillerini spor yaparak geçirmelerini sağladıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Başkan Dündar, öğrencilere sertifikalarını verdi. Sertifika töreninin sonunda öğrencilere ve misafirlere dondurma ikramı yapıldı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…