Anasayfa FOTO GALERİ Mahallelerde iftar bereketi

Mahallelerde iftar bereketi

2 min read
Mahallelerde iftar bereketi için yorumlar kapalı
544

Ramazan ayının bereketini geleneksel iftar etkinlikleriyle mahallere taşıyan Mustafakemalpaşa Belediyesi, bayram öncesi son buluşmaları Fevzi Dede, Hamidiye ve Yunus Emre’de gerçekleştirdi.

3 mahallede kurulan 1500 kişilik iftar sofrasında hep birlikte oruç açmanın feyzini yaşayan vatandaşlara Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve eşi Necibe Kurtulan ile birlikte Belediye Başkan Yardımcıları Enver Erdoğan ve Mustafa Eren’de eşlik etti.

İftar öncesi vatandaşlarla selamlaşarak sohbet eden Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 7’den 70’e tüm Mustafakemalpaşalıların7 yıldır aralıksız süren mahalle iftarları ile Ramazan’ın manevi iklimini güçlü bir şekilde yaşadıklarını söyledi.

Ramazan ayının yüzyıllardır toplumu bir arada tutarak kardeşlik kültürünü güçlendirdiğini dile getiren Başkan Kurtulan; ” Birlik ve beraberliğimizi perçinleyen Ramazan-ı Şerif’i Mustafakemalpaşa’da dolu dolu yaşadık. Ramazan’ın bereketini, rahmetini ve muhabbetini paylaşarak toplumsal dayanışmanın en güçlü örneğini birlikte sergiledik.Tarih boyunca büyük engelleri birlik beraberlik içinde aştık, güzel işleri el ele vererek hayata geçirdik. Geleceğe de yine böyle hazırlanacağız. Bize düşen görev, millet olmanın bize kazandırdığı bu güzellikleri el ele verip gelecek nesillere ulaştırmaktır. Tüm hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı şimdiden tebrik ediyor, birlik ve beraberlik içerisinde bir bayram diliyorum” dedi.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa’da spor ve egzersiz çalıştayı

Bursa Uludağ Üniversitesi koordinasyonunda ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla…