Home FOTO GALERİ LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK “ESNEK FATURA” UYGULAMASI VE “YUVAM GÜVENDE” KARTI İLE MÜŞTERİLERİNİN YANINDA

LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK “ESNEK FATURA” UYGULAMASI VE “YUVAM GÜVENDE” KARTI İLE MÜŞTERİLERİNİN YANINDA

- Guncellenme Tarihi: 15 Haziran 2017 13:12
10 min read
LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK “ESNEK FATURA” UYGULAMASI VE “YUVAM GÜVENDE” KARTI İLE MÜŞTERİLERİNİN YANINDA için yorumlar kapalı
0

2017 YILINI MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İLAN EDEN LİMAK ULUDAĞ ELEKTRİK, USULSÜZ KULLANIMA DİKKAT ÇEKTİ

 

Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, basın mensuplarıyla iftar öncesinde bir araya geldi.

Aytac, basın toplantısında usulsüz kullanım, esnek fatura ve “Yuvam Güvende” kartıyla ilgili bilgi verdi.

Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Görevli tedarik şirketi olarak, Bursa başta olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde hizmet verdiklerini ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun(EPDK) 2017 yılı için belirlediği yıllık 2400 kWh elektrik tüketimini gerçekleştiren serbest tüketicilere, Türkiye’de elektrik satışını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Aytac;  Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 3 milyon müşterilerinin bulunduğunu, bunların 26 bin kadarını serbest tüketicilerin oluşturduğunu(Bursa 132bin 500 serbest tüketici sayısı) ve Türkiye’de 50 ilde elektrik satışını gerçekleştirdiklerini anlattı.

USÜLSUZ ELEKTRİK KULLANIMI NEDİR? KAÇ MÜŞTERİ ELEKTRİĞİ USÜLSÜZ KULLANMAKTADIR?

Usulsüz kullanıma vurgu yapan Aytac; “Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliğinde usulsüz elektrik kullanımı başkasının adına olan elektrik aboneliğini kullanmak olarak tanımlanmıştır. Bu durumdaki müşterilerimizin kendi adına sözleşme yapmaları gerekmektedir. Abonelik işlemlerini kendi adına yapmak üzere abone numarası ve kimlik belgesiyle birlikte Limak Uludağ Elektrik Müşteri İşlem Merkezleri, internet sitesi (www.limakuludag.com.tr) veya Çağrı Merkezi (444 6 646) üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Kendi adına sözleşme imzalamadan elektrik kullanıldığının tespit edilmesi halinde ise kesme/bağlama bedelinin 5 (beş)  katı bedelle (131,56 TL) cezalandırma ve elektrik kesilme işlemi uygulanır. Bursa’da usulsüz kullanım sayısı 23623’tür. 4 ilde toplam 42601’dir” dedi.

TEKNOLOJİK YATIRIMLAR

Bilgi teknolojilerine yapılan yatırımlarla müşterilerine daha hızlı hizmet verdiklerini anlatan Ali Erman Aytac, yenilenen yüzü ile Müşteri İşlem Merkezleri(MİM) ve Yetkili İşlem Merkezleri(YİM) sayısının 100’e ulaştığını ifade etti. Müşteri memnuniyeti adına yapılan uygulamalar ve teknolojik yatırımlarıyla enerji sektöründe öncü firma ödülüne layık görüldüklerini kaydeden Aytac;  birçok işlemin zaman kaybetmeden, sıra beklemeden bilgisayar ya da mobil uygulama ve 444 6 646 telefon numaralı Çağrı Merkezinden yapıldığını vurguladı. Aytac; www.limakuludag.com.tr internet sitesi üzerinde bulunan online.limakuludag.com.tr  online işlem merkezinden indirimli elektrik, avantajlı elektrik tarifelerinden yararlanma, fatura ödeme, abonelik işlemi gibi birçok işlemin yapılabildiğini anlattı.

 

MESKEN MÜŞTERİLERİ İÇİN YUVAM GÜVENDE


Aytac, geçen yıl konut müşterileri için hayata geçirdikleri “Yuvam Güvende” kartı uygulamasında, 4 ilde 15 bine ulaştıklarını ve bu karta sahip olan müşterilerinin, yılda 3 kez elektrik problemleri, cam kırılması, çilingir hizmetleri, elektrik ve su tesisatında arızalar gibi konularda 150 dolar tutarına kadar hizmeti ücretsiz alabileceklerini söyledi.

ESNEK FATURA NEDİR? FATURA SON ÖDEME DÖNEMİNİ VE FATURA ALT LİMİTİNİ BELİRLEYEBİLİR MİYİM?

 

2017 yılını müşteri memnuniyeti yılı ilan ettiklerini vurgulayan Aytac; müşterilerden gelen talepleri titizlikle inceleyerek Esnek Fatura uygulamasını hayata geçirdiklerine dikkat çekti Aytac şunları söyledi.

 

“Limak Uludağ Elektrik’in yeni yıl ile birlikte müşterileriyle buluşturduğu bir diğer uygulama da “Esnek Fatura uygulamamızdır. Esnek Fatura, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki müşterilerimizin yanı sıra Türkiye genelindeki 81 lira üzeri fatura ödeyen serbest tüketiciyi de kapsıyor. Esnek Fatura, memur, emekli gibi farklı kategorilerde yer alan müşterilerimizin talepleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz bir uygulamadır. Fatura son ödeme tarihlerini mevzuata göre sayacın okunduğu güne 10 gün ilave edilerek tespit ediyoruz. Ancak bu tarihler memur, emekli veya diğer ücretli çalışanların maaş ödeme tarihlerine denk gelemeyebiliyor. ‘Esnek Fatura’ uygulaması ile tüm mesken

müşterilerimiz fatura son ödeme tarihlerini kendileri belirleyebiliyor ve geç ödeme kaynaklı olarak yansıyan gecikme zammı, elektriğin kesilmesi gibi sıkıntıları yaşamıyor.

 

Müşterilerimiz ayrıca ‘Esnek Fatura’ uygulamasıyla fatura alt limitini de belirleyebiliyor.

Belirli dönemlerde tüketicilerimiz evlerinde bulunmadıklarında buzdolabı, derin dondurucu gibi beyaz eşyaların tüketimi nedeniyle düşük de olsa faturalar oluşuyor. Bunları takip etmek ve ödemek de bazen zor olabiliyor. “Esnek Fatura” uygulamasıyla birlikte müşterilerimizin kendi belirleyecekleri tutara kadar fatura oluşmuyor ve dolayısıyla bu küçük faturalar sebebiyle oluşan sıkıntıları da ortadan kaldırıyoruz. Öte yandan müşterilerimizi ödeme alışkanlıklarına göre gruplandırıyoruz ve elektrik faturalarını düzenli ödeyen mesken müşterilerimize ayrıcalık tanıyoruz.

 

Faturasını düzenli olarak ödeyen müşterilerimiz, unutma, otomatik ödeme talimatında yaşanan sıkıntı, hesapta para olmama gibi nedenlerle fatura ödemesini geciktirseler dahi müşterilerimizin elektriğini kesmiyoruz ve dolayısıyla bu tüketicilerimizden kesme bağlama ücreti almıyoruz.

Faturasının son ödeme tarihi geçtiğinde bu durumu otomatik arama ve SMS ile hatırlatıyoruz. Müşterilerimiz, fatura ödemelerini düzenli olarak yapmaya devam ettiği müddetçe uygulamadan faydalanmaya devam ediyor.

 

Yeniliklerden yararlanmak isteyen müşterilerimiz, http://www.limakuludag.com.tr/ internet adresi üzerinde bulunan online.limakuludag.com.tr online işlem merkezi, 444 6 646 telefon numaralı çağrı merkezi ve Müşteri İşlem Merkezleri (MİM) üzerinden başvuruda bulunabiliyor.

Uygulamadan yararlanabilmek için aboneliğin fiili kullanıcılarımız üzerine olması gerekmektedir.”

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

23 Nisan Osmangazi’de Dolu Dolu Geçecek

Osmangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinli…