Home EĞİTİM ÖZDİLEK İMAM HATİP’E KÜTÜPHANE VE LABORATUVAR

ÖZDİLEK İMAM HATİP’E KÜTÜPHANE VE LABORATUVAR

- Guncellenme Tarihi: 6 Haziran 2017 13:39
4 min read
ÖZDİLEK İMAM HATİP’E KÜTÜPHANE VE LABORATUVAR için yorumlar kapalı
0

Gemlik Belediyesi öncülüğünde hayırsever işadamı Hüseyin Özdilek tarafından yaptırılan ve yaklaşık iki yıl önce hizmete giren Özdilek Aynur Cevdet Mayruk Kız İmam Hatip Lisesi, Kütüphane ve Fen Laboratuvarına da kavuştu. Gemlik Belediyesinin katkıları ve Okul Aile Birliği yönetiminin çabalarıyla gerçekleşen Kütüphane ve Laboratuvar açılışı yoğun ilgi gördü.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Milli Eğitim Şube Müdürü Burhan İnan’ın yanı sıra Ak Parti İlçe Başkan Vekili Yaşar İslam’da açılış töreninde yer aldılar. Okul Müdürü Muharrem Nazlı, hem okulun yapılmasında, hem de kütüphane ile laboratuvarın oluşumunda önemli katkılar sunan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a teşekkür etti. Muharrem Nazlı, kütüphanenin ilk etapta bin 625 kitapla hizmete girdiğini bildirdi. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’da, eğitim ve öğretime, çocuklara ve gençliğe yönelik hizmet ve yatırımların devam edeceğini ifade ederek, her okula spor salonu kazandırma projelerinin de devam ettiğini müjdeledi. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Özdilek Aynur Cevdet Mayruk Kız İmam Hatip Lisesinin de çağdaş eğitime geçiş süreçlerini başarıyla tamamlamasının mutluluğunu yaşadığını açıkladı. Kaymakam Gürbüz Karakuş’ta Türkiye ile batı ülkeleri arasındaki okuma alışkanlığı ve sevgisi konusunda çarpıcı örnekler vererek, Almanya’da bir kişinin yılda ortalama 27 kitap okuduğunu, Türkiye’de ise 6 kişinin yılda bir kitap okuduğunu vurguladı. Japon Atasözlerinden örnekler vererek konuşmasını sürdüren Gürbüz Karakuş, “Kitap okuyun, araştırın, çok çalışın ve hayatı okuyun” diye konuştu. Kaymakam Gürbüz Karakuş, Fen Laboratuvarı ve Kütüphanenin açılmasında büyük emek veren Belediye Başkanı Refik Yılmaz’a plaket takdim etti.

Kütüphane ve Fen Laboratuvarı protokol üyeleri tarafından açıldı. Fen Laboratuvarında da öğrenciler çalışmaları hakkında Kaymakam Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran’a bilgiler verdiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …