Home FOTO GALERİ Bozbey’den çocuklara “ Yerel Yönetimler” dersi

Bozbey’den çocuklara “ Yerel Yönetimler” dersi

- Guncellenme Tarihi: 2 Haziran 2017 13:08
2 min read
Bozbey’den çocuklara “ Yerel Yönetimler” dersi için yorumlar kapalı
0

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, ilkokul öğrencilerine Yerel Yönetimler dersi verdi. Nilüfer “Barış Meclisi”nde gerçekleşen  buluşmada öğrenciler, yerel yönetimler ve Nilüfer Belediyesi’ndeki çalışmalarla ilgili Başkan Bozbey’den  bilgi aldı.

Özel Tunçsiper İlkokulu ve Celal Bayar İlkokulu’ndan 4’üncü sınıf öğrencileri, “Yerel Yönetimler” konusunu Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde Başkan Bozbey ile birlikte işledi. 146 öğrencinin yer aldığı Nilüfer “Barış Meclisi’ndeki buluşmada Başkan Bozbey, Nilüfer Belediyesi’nin hizmetleri hakkında bilgi verdi. Nilüfer Belediyesi’nin sorumluluğunda olan işleri yaptığının altını çizen Bozbey, “Yetki alanımız dışında olan konularda da ilgili kurum ile vatandaş arasında koordinasyonu sağlıyoruz” dedi.
Bir öğrencinin “Nilüfer Çayı neden temiz kokmuyor?” sorusunu cevaplayan Bozbey, “Nilüfer Çayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundadır. Biliyorsunuz Bursa’da  organize sanayi bölgeleri var. Çayın kirlenmesinin ana sebebi sanayiden dökülen atıklardır. Bunun için de ilgili kurumlar arıtma tesislerini aktif olarak çalıştırma kararı aldılar. Bu ararlar etkin bir şekilde uygulanırsa su temiz akmaya başlar. Hatta içerisinde balıklar da yüzer” dedi.
Öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Bozbey, günün anısına birlikte fotoğraf da çektirdi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa, Su Altyapı Teknolojileriyle Türkiye’ye Örnek

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSKİ’ye bağlı faaliyet gösteren Veri Tabanlı …