Home FOTO GALERİ Osmangazi’de Sağlıksız ve Kaçak Ete Geçit Yok

Osmangazi’de Sağlıksız ve Kaçak Ete Geçit Yok

2 min read
Osmangazi’de Sağlıksız ve Kaçak Ete Geçit Yok için yorumlar kapalı
0
  • Osmangazi Zabıta Ekiplerinden Kaçak Et Operasyonu

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçede gerçekleştirdiği sıkı denetimlerini Ramazan Ayı’nda artırarak devam ediyor. Ekiplerin denetimleri sonucunda, ilçe genelinde kaçak ve hijyenik olmayan koşullarda et kesimi yapanlara yasal işlem uygulandı.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla yürüttüğü kontrol ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor. İhbar üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, kesime uygun olmayan yerlerde ve boş alanlarda kaçak hayvan kesimi ve satışının yapıldığını tespit etti. İncelemeler sonunda kaçak olarak kesilmiş hayvanlar, ekipler tarafından imha edilirken, kaçak hayvan kesimi gerçekleştiren kişilere de cezai işlem uygulandı.

Osmangazi’de Zabıtadan Sıkı Takip

Vatandaşın sağlığıyla oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Altıparmak, “Mevzuata aykırı hayvan kesimi ve satışı yapanlara karşı denetimlerimizi sıklaştıracağız. Ayrıca merdiven altı gıda imalathaneleri ve satıcılarına karşı da gereken yasal işlemleri hassasiyetle uygulayacağız. Denetimlerimiz özellikle Ramazan Ayı boyunca artarak devam edecek” dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ihtiyaç sahibi 5 engelli öğre…