Home FOTO GALERİ BAŞKAN SARGIN BALIK ÖLÜMLERİNE SON NOKTAYI KOYDU

BAŞKAN SARGIN BALIK ÖLÜMLERİNE SON NOKTAYI KOYDU

- Guncellenme Tarihi: 30 Mayıs 2017 13:06
3 min read
BAŞKAN SARGIN BALIK ÖLÜMLERİNE SON NOKTAYI KOYDU için yorumlar kapalı
0

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın İznik Gölü’nde son zamanlarda görülen balık ölümleriyle ilgili konuştu. Sargın yapılan son analizlerde gölün kirli olmadığının görüldüğünü, ölümlerin kirlilik ile bağlantısı olmadığını belirtti.

Son zamanlarda İznik Sahilinde görülen ölü balıklar ile ilgili birçok iddianın ortaya atılmasının ardından İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’da İznik Sahil Kumbaşı mevkisinde açıklama yaptı.

Başkan Sargın yapılan son analizlerde gölün kirli olmadığının ortaya çıktığını ve ölümlerin kirlilik ile bağlantısının olmadığını belirtti. Sargın sözlerine ise şöyle devam etti.”Son zamanlarda basın ve medya da İznik Gölü’nün kirliliğinden kaynaklanan balık ölümlerinden bahsedilmekte. İznik Gölü’nde balıkları öldürecek kadar bir kirlilik olmadığı yapılan analiz ve incelemeler neticesinde ortaya çıkmıştır. Fakat bu balıkların ölüm nedeni nedir diye sorular soruluyor. Bu balıklar genelde bizim saka gibi ve diğer balık tutmak için konulan tuzak diye tabir ettiğimiz araçlar göle konularak günlerce ellenmiyor. Bunlara takılan balıklar da açlıktan ve ya diğer sebeplerden ölüyor. Bunları toplayan vatandaşlar ise ölü balıkları göle geri atıyor. Sebeplerden biri bu. Ayrıca ölümü en zor gerçekleşen balık İsrail Sazanı diye tabir edilen balık. Farkındaysanız başka bir türden ölü balık göremiyoruz. Eğer suda kirlilik olsaydı bizim kızılkanat diye tabir ettiğimiz balıklar, sarıbalıklar, akbalıklar, yayın balıkları da kıyılarda görürdük. Ve yapılan son analiz ve incelemelerde gölde kirliliğe rastlanmamıştır” dedi.

Daha sonra Başkan Sargın beraberinde ki basın mensuplarıyla birlikte sahilde incelemelerde bulundu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…