Home FOTO GALERİ Ulaşım yeni yollarla rahatlıyor

Ulaşım yeni yollarla rahatlıyor

- Guncellenme Tarihi: 25 Mayıs 2017 14:51
4 min read
Ulaşım yeni yollarla rahatlıyor için yorumlar kapalı
0

Mustafakemalpaşa’daki ulaşım sorunlarını en aza indirmek ve alternatif yol güzergahlarını arttırmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Mustafakemalpaşa Belediyesi, Selimiye ve Cumhuriyet mahallerini birbirine bağlamak için düğmeye bastı.

10 milyon TL’lik 3. köprünün temelinin atılmasının ardından şehir içi trafiği rahatlatacak alternatif yol planlarını hayata geçiren Mustafakemalpaşa Belediyesi, Etibank arkasındaki Park Sokak’ta 725 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğindeki yeni yol çalışmasına

hız verdi.

Yol bölgesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 14 Eylül Bulvarı ile Şahin Sokak arasındaki güzergahın başta Selimiye ve Cumhuriyet olmak üzere Atatürk, Adalet ve Vıraca mahallerindeki ulaşıma nefes aldıracağını söyledi.

 

‘Yol çalışmaları hızlanacak’

 

Yolun tamamlanmasıyla birlikte Mustafakemalpaşa’nın önemli bir arter kazanacağını belirten Başkan Kurtulan; ” Mustafakemalpaşa büyüdükçe ihtiyaçlar artıyor. Özellikle ulaşımda yeni planlamalarımız var. Geçtiğimiz dönemde toplu taşımada 5,5 milyon TL’lik yenilenmiş özel halk otobüsü filosu devreye girdi. Belediye olarak 4,2 milyonluk bir yatırımla da araç parkımızı güçlendirdik. Mustafakemalpaşa’nın yıllardır özlemi olan ve iki yakanın bir araya geleceği 3. köprümüzde inşaat hızla devam ediyor. Yeni otopark içinde çalışmalarımız sona yaklaştı. Şimdi de Mustafakemalpaşa’ya yeni yollar kazandırıyoruz. Etibank arkasındaki yol açma ve genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte bir çok mahalleye ulaşım sağlanacak. Aynı zamanda bölgedeki okullara öğrenci ulaşımı daha rahat ve sorunsuz olacak.   Titizlikle yürütülen çalışmalarda serme ve sıkıştırma işlemleri tamamlandı. Yol inşaatında 9250 metreküp kazı, 3820 metrekare dolgu işlemi yapılacak. Güzergah, 250 metrelik bir istinat duvarı ile güçlendirilecek ve 700 metrekarelik şev taşı uygulaması gerçekleştirilecek. Ayrıca bu yola çıkan sokaklardaki bağlantı güzergahlarının da bakım ve onarımı yapılacak.. Yaz sezonunda yeni yolu ulaşıma açmayı planlıyoruz “dedi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …