Home EĞİTİM KÜLTÜRLÜ YETENEKLER SAHNEDE…

KÜLTÜRLÜ YETENEKLER SAHNEDE…

5 min read
KÜLTÜRLÜ YETENEKLER SAHNEDE… için yorumlar kapalı
0

KÜLTÜRLÜ ÖĞRENCİLER SANHEDE BÜYÜLEDİ…

BURSA – Özel Bursa Kültür Okulları’nda eğitim alan öğrencilerin, yıl boyunca edindikleri kazanımları sergiledikleri “Kültürde Sanat” etkinliği, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Özel Bursa Kültür Okulları’nın Ovaakça, Özlüce ve Ataevler kampüslerinde eğitim gören toplamda 600 öğrencinin görev aldığı “Kültürde Sanat” etkinliğine, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut ile bin beş yüzün üzerinde veli ve davetli katıldı.

Fuaye alanında gerçekleştirilen workshoplarla başlayan etkinlik, Kültürlü öğrencilerin müzik ve dans ziyafetiyle devam etti.

Lise projelerine yoğun ilgi…

Programda Fizik-Kimya-Biyoloji zümresinde yer alan liseli öğrencilerin uygulamaları veli ve misafirler tarafından yoğun ilgi gördü. Yıl boyunca yenilikçi yaklaşımları ele alarak ‘Stem’ uygulamalarıyla teknolojiyle fen derslerini birleştiren Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, güvenlik sistemi, gaz alarm sistemi, nemölçer, nabız ve kalp atışı ölçümü gibi deneylerini katılımcılarla paylaştılar.

200’ün üzerinde öğrenciyle oluşturulan koro yerli ve yabancı şarkılarla katılımcıların beğenisini toplarken, yıl boyunca akademik ve sosyal faaliyetlerde başarı gösteren öğrenciler de sertifika ile ödüllendirildi. Öğrencilere sertifikalarını veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Muhsin Özlükurt, başarılı bir yıl geçiren öğrencileri tebrik ederken, Özel Bursa Kültür Okulları’nın Bursa’nın en kapsamlı ve başarılı eğitim kurumlarından birisi konumunda olduğunu söyledi.

Kültürel başarı…

Programa katılan veli ve davetlilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, “Bugün bizim için bir mürüvvet gecesi. Öğrencilerimizle bir kez daha iftihar ediyoruz. Akademik yönden sürdürülebilir bir başarı elde eden bu yavrularımız; sosyal, sanatsal ve kültürel alanda da aynı başarıyı ortaya koyuyorlar. Ben başta velilerimiz olmak üzere programda emeği geçen herkese, tüm öğrencilerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başarı geleneği…

Özel Bursa Kültür Okulları’nın 15 yıldır akademik başarıda lider olduğunu hatırlatan Zafer Bulut, “Akademik başarının olduğu kadar, sosyal ve kültürel faaliyetlerindeki başarı da bizim öğrencilerimiz için bir gelenek haline geldi. Matematiği, fiziği, kimyayı, İngilizceyi, Türkçeyi en iyi şekilde öğrenen bu yavrular, sahnenin de hakkını en iyi şekilde veriyorlar. İşte bunu yapabiliyorsanız, asıl başarı odur. Şükürler olsun ki, biz bunu başarmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

Özel Bursa Kültür Okulları’nın yapımı devam eden Bademli Kampüsü ile çıtayı birkaç kat daha yukarı taşıyacağını kaydeden Bulut, yeni kampüs ile birlikte okul kapasitesinin yüzde 100 oranında artacağını belirtti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ihtiyaç sahibi 5 engelli öğre…