Home FOTO GALERİ ÜÇ ETKİNLİK ANNELERİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU

ÜÇ ETKİNLİK ANNELERİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU

- Guncellenme Tarihi: 15 Mayıs 2017 15:35
6 min read
ÜÇ ETKİNLİK ANNELERİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU için yorumlar kapalı
0

İznik kaymakamlığı, İznik Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Anneler Günü, Vakıflar Haftası, Engelliler Haftası nedeniyle İznik Belediyesi izzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde Sabah kahvaltısında buluşuldu.

Etkinliğe İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan eşi Yıldız Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın eşi Hacer Sargın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı Vekil Müdiresi Nazan Demet Ekici, Anneler, Engelli anneleri katıldı.

Sabah kahvaltısında buluşan annelere konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın” Cennet annelerin ayakları altındadır sözünün muhatabı karşılıksız sevginin , şefkatin bizlere öğreten çok değerli annelerimizin anneler gününü kutluyoruz . Cenabı hak onları tüm sevdikleri ile birlikte bir ömür boyu geçirmelerini temenni ediyoruz. dün anneler günüydü  ve aslında her gün anneler günü olması lazım, her gün annelerimize sevgiyi, saygıyı, şefkati göstermeliyiz. Bizim annelerimiz millet sevgisini , vatan sevgisini öğreten bizim ilk öğretmenlerimiz. İşte dün 15 Temmuzda ülkenin bütünlüğünü parçalamak isteyenlere karşı duran o evlatlar sizlerin evlatlarıydı. Sizler çünkü onlara bağımsızlığı, özgürlüğü, Vatan , Bayrak sevgisini öğrettiniz. Onlarda hiç tereddüt etmeden o annelerin vasiyetlerini, o annelerin sözlerini yerine getirmek için sokaklara döküldüler ve ülkenin bölünmesini, parçalanmasını engellemiş oldular. Ben bundan dolayı tüm annelerimizden Allah razı olsun diyorum. Annelerimize Cenabı hak sağlık , mutluluklar versin bir ömür boyu sevdikleri ile birlikte yaşamak nasip etsin. Allah sizleri nice  anneler gününe kavuştursun. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ise konuşmasında “Bu gün Belediye Başkanımız ile birlikte sizleri böyle bir kahvaltı programında ağırlamak istedik. İştirak ettiniz memnun olduk teşekkür ediyoruz. Gerçekten annelerimiz bizler için çok kıymetli  başımızın tacı annelerimiz, dertlerimizin de dermanı karşılıksız sevmeyi öğrendiğimiz şefkati öğrendiğimiz, hoşgörüyü öğrendiğimiz, hayatı öğrendiğimiz büyüklerimiz bizim Allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin. Bu vesile ile başta şehit annelerimiz olmak üzere, gazilerimizin anneleri olmak üzere bütün annelerimizi şükranla , saygıyla yad ediyoruz. Ebediyete intikal etmiş büyüklerimiz var, annelerimiz var. Onlara da Allahtan gani gani rahmet diliyoruz. Tabi hayat meşakkatlerle dolu zorluklarla dolu annelerimiz bizi türlü zorluklarla dünyaya getiriyorlar ve hayata hazırlıyorlar. Tabi annelerimizi zikrederken babalarımızı da unutmamamız gerekiyor. Anne ve Baba adeta bir elmanın yarısı gibi el ele veriyorlar, omuz omuza veriyorlar ve çocukları dünyaya getirip onları hayata kazandırmak için mücadele ediyorlar. Bu vesile  ile  başta kendi büyüklerimiz, annelerimiz, babalarımız olmak üzere  hepinizin tekrar anneler gününü kutluyorum. Sağlık, afiyet, huzur ve esenlik diliyorum. İnşallah birlik, beraberlik içerisinde ülkemizin daha güçlü yarınlara ulaşması erişmesi için dualarınızı da lütfen eksik etmeyin. Bu günün oluşmasında emeği geçen arkadaşlarımıza, başta Belediye Başkanımız olmak üzere hepsine teşekkür ediyor sizlere de katılmanızdan dolayı  saygı ve şükranlarımı arz ediyorum”dedi.

Kahvaltı sonunda tüm annelere yaptıkları fedakarlıklardan dolayı İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Osman Sargın tüm anneleri tek tek tebrik edilerek karanfil ve hediye verdi. Kaymakam Pehlivan ile Başkan Sargın eşlerine günün anısına karanfil hediye etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Bursa’da 23 Nisan Coşkusu Kentin Dört Bir Yanını Sardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden …