Home FOTO GALERİ GÖNÜLLÜ GENÇLER KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDULAR

GÖNÜLLÜ GENÇLER KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDULAR

- Guncellenme Tarihi: 3 Mayıs 2017 14:31
6 min read
GÖNÜLLÜ GENÇLER KAN BAĞIŞI İÇİN SEFERBER OLDULAR için yorumlar kapalı
0

İznik Anadolu Lisesi ve Kızılay İznik Şube Başkanlığı ortaklığıyla düzenlenen Kan ve Kök Hücre Bağışı kampanyası İznik Dörtyol Mevkii alanında başladı.

Etkinliğe İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Binbaşı Fırat Toprak, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Bursa Büyükşehir Belediyesi İznik Koordinatörü Serkan Acar, Kızılay Güney Marmara Bölge Müdürü Nihat Çakır, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak, Kızılay İznik Şube Başkanı Mustafa Aydın ile Kampanya Gönüllüleri olan İznik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak açılış konuşmasında “Kan Bağışı ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası amacıyla burada toplanmış bulunuyoruz. Okulumuz olarak sadece akademik başarı değil milli, manevi ve ahlaki değerleri öğrencilerimize katabilmek için yapmış olduğumuz protokol kapsamında başlayan kampanyaya hepiniz hoş geldiniz. Kampanyamıza destek veren Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum ” dedi.

Kızılay İlçe Başkanı Mustafa Aydın ise konuşmasında “Anadolu Lisesi Müdürümüz İlhami Hocamız ile yola çıktığımızda fikrimizi Kaymakam Bey’e sunduğumuzda sağolsunlar kendileri bizleri kırmadı. Kaymakam Bey’de Fahri Kızılay Başkanımız. Daha sonra Belediye Başkanımız da öğrencilerimize destek olacağını belirtti. Öğrencilerimiz şimdi İznik’e dağılarak yardım etmenin önemini vatandaşlara anlatacaklar. Böyle bir uygulamayı Bursa bölgesinde ilk defa İznik’te gerçekleştiriyoruz. İnşallah burada gerçekleştirerek bir rekora imza atacağız” dedi.

“İznik Her Zaman İlklerin Yapıldığı Bir İlçe”

Pırıl Pırıl gençlerimizin önünde heyecanlanmamak elde değil diyerek konuşmasına başlayan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın “Öncelikle burada çok anlamlı bir kampanya gerçekleşiyor. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gençlerimiz önemli işlere imza atacaktır. Ve burada yapacakları çalışmalar ile hayatların kurtulmasına vesile olacaklardır. Bizler gençlerimizin bu tür işlere teşviki açısından onlara sürprizlerimiz olacak. Bu çalışmada başarı gösteren üç öğrencimizi belediye olarak ödüllendireceğiz. Yapılacak bu ilk çalışma da öğrencilerimize başarılar diliyorum. İznik her zaman ilklerin yapıldığı bir ilçe olmuştur” dedi.

“Gönüllü, Bilinçli, Devamlı”

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan konuşmasında “Bu anlamlı etkinliğe öncelikle hepiniz hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Geçtiğimiz hafta Kızılay İlçe Başkanlığımız ile İznik Anadolu Lisemiz arasında Kaymakamlıkta bir protokol imzalandı. Bu protokolün amacı Kızılay öncülüğünde Sağlık Bakanlığımızın denetiminde gönüllü, bilinçli ve devamlı, bu üç kelime çok önemli. Gönüllü olmak, bilinçli olmak ve devamlılığı sağlamak. Kan ve Kök Hücre bağışında gönüllü ve devamlı bir bağış silsilesi oluşturmak maksadıyla böyle bir kampanya yürütülüyor. Bizde İznik ilçemizde böyle anlamlı bir kampanyaya dahil olmaktan mutluyuz, onurluyuz. İlçemizde bu anlamda çok duyarlı” dedi.

Programın ardından İznik Anadolu Lisesi öğrencileri ilçenin dört bir yanına dağılarak kan ve kök hücre bağışının önemini İzniklilere anlattılar.Öğrenciler İzniklileri kan bağışına davet ettiler.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

23 Nisan Osmangazi’de Dolu Dolu Geçecek

Osmangazi Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyeceği etkinli…