Anasayfa FOTO GALERİ “Barış İçin Müzik Orkestraları”ndan muhteşem konser

“Barış İçin Müzik Orkestraları”ndan muhteşem konser

3 min read
“Barış İçin Müzik Orkestraları”ndan muhteşem konser için yorumlar kapalı
554

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında “Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası”, “Barış için Müzik İstanbul Edirnekapı Orkestrası” ile birlikte muhteşem bir konser verdi. 100 çocuğun yer aldığı 23 Nisan konseri izleyenleri hayran bıraktı.

Barış için Müzik-El Sistema Türkiye kapsamında, 2020 yılına kadar farklı kentlerde kurulacak orkestra ve korolar aracılığıyla 10 bin çocuğa ulaşabilmeyi hedefleyen Barış için Müzik Vakfı ve Nilüfer Belediyesi’nin iş birliğiyle oluşturulan “Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası”, ilk büyük konserini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda verdi. 

Podyum Park’ın ev sahipliği yaptığı konserde 60 kişilik Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası’na, Barış için Müzik İstanbul Edirnekapı Orkestrası eşlik etti. Toplam 100 çocuğun yer aldığı konserde orkestraları El Sistema Venezuela kökenli müzisyen Félix Briceño yönetti.

Işıktepe Mahallesi çocuklarından oluşan Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası ile  Barış için Müzik İstanbul Edirnekapı Orkestrası, Beethowen gibi klasik batı müziğinin dünyaca ünlü isimlerinin eserlerini seslendirdi. Keman, viyola, viyolonsel ve kontrbasın yanı sıra vurmalı ve bakır nefesli çalgılarla harikalar yaratan barışın çocukları, konser alanını dolduran yüzlerce kişiyi hayran bıraktı. “Barış için Müzik Orkestraları”nın konseri, “Bir Dünya Bırakın” parçasıyla sona erdi.

Konserin ardından Podyum Park Kurumsal İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü Çiğdem Gerçeksi, Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası’na 2 bin TL’lik hediye çeki verdi.

Barış için Müzik Nilüfer Orkestrası, 23 Nisan pazar günü de  İstanbul’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Barış için Müzik İstanbul Edirnekapı, Barış için Müzik Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestraları ile birlikte konser verecek.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Bursa’ya e-spor merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen e-spor turnuvasının final heyecanına ortak ola…