Anasayfa FOTO GALERİ Zabıta Kaldırım İşgaline İzin Vermiyor

Zabıta Kaldırım İşgaline İzin Vermiyor

2 min read
Zabıta Kaldırım İşgaline İzin Vermiyor için yorumlar kapalı
440

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Emek Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi’nde kaldırımları işgal eden esnafın eşyalarını kaldırdı. Özellikle yaşlı ve engelli vatandaşların geçişini zorlaştıran eşyaların kaldırılmasıyla yaya trafiği rahatladı.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yaşaması adına, trafik kazaları ve kaldırım işgallerine neden olabilecek unsurları ortadan kaldırmak için denetimlerini sürdürüyor. Emek Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi üzerindeki kaldırımları işgal eden esnafa yönelik operasyon gerçekleştiren zabıta ekipleri, kaldırımları işgal eden esnafın masa, sandalye ve çadırlarını toplayarak arabaya yükledi. Ekipler, kaldırımları işgal eden iş yerlerinin yol üzerinde bulunan reklam tabelalarını da kaldırdı. Vatandaşların ve esnafın daha temiz ve rahat bir ortamda yaşayabilmesi için gerçekleştiren uygulama, halk tarafından da olumlu karşılandı.

Eşyaları vermek istemeyen esnaflar zabıtalara direnmek istedi. Operasyon sırasında esnafla polis ve zabıta ekipleri arasında kısa süreli tartışmalar yaşandı. Vatandaşlar, kaldırımlarda yürümelerini rahatlatan çalışma nedeniyle belediye ekiplerine teşekkür etti.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Cumhuriyetin 97. Yılı İçin 97 Bin Türk Bayrağı

Osmangazi Belediyesi, Cumhuriyet’in 97. yılını ilçedeki 97 farklı noktada dağıtacağı 97 bi…