Anasayfa EKONOMİ ÜRETİCİLER VE MARKETLER AYNI PAZARDA BULUŞACAK

ÜRETİCİLER VE MARKETLER AYNI PAZARDA BULUŞACAK

6 min read
ÜRETİCİLER VE MARKETLER AYNI PAZARDA BULUŞACAK için yorumlar kapalı
543

BURSA- Bursa Ticaret Borsası ile Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Tarım A.Ş’nin birlikte düzenlediği Bursa Meyve-Sebze İşleme, Paketleme ve İhracat Merkezi Projesi Tanıtım Toplantısı ulusal ve yerel market temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, Tarım A.Ş Genel Müdürü Mehmet Bektaş, Bursa Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Aydın, Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan, ulusal ve yerel market zincirleri temsilcileri katıldı.

ALTEPE: DERDİMİZ SİSTEM KURMAK

Toplantıda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her konuda öncü olmayı hedeflediğini söyledi. Bursa Ticaret Borsası başta olmak üzere tüm kurumlarla çeşitli işbirliklerine imza attıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Şehir ve ülke ekonomisini ilgilendiren her şey bizim konumuz. Bursa’da üreten, satan ve tüketen herkes kazançlı olsun istiyoruz. Bizim derdimiz bir sistem kurmak. Üretimi belli bir standarda kavuşturup tüketiciyle buluşturmak. Zaman kaybetmek istemiyoruz” dedi.

MATLI: YENİ BİR DÖNEM BAŞLAYACAK

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ise Borsa olarak projeye inandıklarını ifade etti. El birliğiyle projeye sahip çıkılması halinde marketlerdeki girdi maliyetlerinin düşeceğini ve üreticinin de cebine daha çok para gireceğini vurgulayan Matlı, şunları söyledi: “Projeyle birlikte üretici ve alıcı bir pazarda buluşacak. Paketlenen ürünler de belli bir standardizasyona kavuşmuş olacak. Biz Bursa olarak otomotivde oluşturduğumuz sinerjiyi yaş sebze ve meyvede de gerçekleştirebiliriz. Hem çiftçimiz hem ihracatçımız hem de ulusal ve yerel marketlerimiz için yeni bir dönemin başlayacağına inanıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve Tarım A.Ş Genel Müdürü Mustafa Bektaş’a iyi niyetli çabalarından dolayı da teşekkür ediyorum.”

BEKTAŞ: ÜRETİCİ VE İŞ DÜNYASI ARASINDA KÖPRÜ OLUŞTURACAĞIZ

Tarım A.Ş Genel Müdürü Mustafa Bektaş ise projenin Bursa’ya özel yaş meyve ve sebzenin depolanması, paketlenmesi ve pazarlanması amacıyla ortaya çıktığını söyledi. Tesisin 20 bin metrekarelik kapalı bir alan kaplayacağını söyleyen Bektaş, şöyle devam etti:  “Birinci etap ihale aşamasında. Yaklaşık 10 bin metrekare bir alan kaplayacak. Bu alan içerisine paketleme makineleri alınacak. Sektörde faaliyet gösteren tüm firmalarımızın bu tesisten en etkin şekilde yararlanmasını istiyoruz. Tarım A.Ş olarak direkt ihracat da planlıyoruz. Ama asıl hedefimiz üretici ve iş dünyası arasında bir köprü oluşturmak.”

MARKETÇİLER PROJEDEN UMUTLU

Toplantıya katılan market temsilcileri de projeyle ilgili görüş ve önerilerini iletti. Çoğu zaman kaliteli, aynı standartta ve ilaç kalıntısı bulunmayan ürün bulmakta zorluk çektiklerini dile getiren ulusal ve yerel market temsilcileri, projenin herkese fayda sağlayacağına inandıklarını belirterek projenin hayata geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirttiler.

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Yargı asıl tokadı enBursa’ya vurdu

Bursa’da kamunun haklarını hiçe sayarak park alanında ticari faaliyet yürüten ve Büy…