Anasayfa FOTO GALERİ Faaliyet Raporu meclisten oy birliği ile geçti

Faaliyet Raporu meclisten oy birliği ile geçti

8 min read
Faaliyet Raporu meclisten oy birliği ile geçti için yorumlar kapalı
487

Mustafakemalpaşa Belediyesi 2016 Yılı Faaliyet Raporu oy birliği ile kabul edildi.
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı, Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın yönetiminde gerçekleştirildi.

6 gündem maddesinin görüşülerek karar bağlandığı oturumda, 2016 Yılı Faaliyet Raporu oylanırken görev süreleri dolan encümen ve komisyon üyelikleri seçimleri de yapıldı.

Başkan Sadi Kurtulan, Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi sırasında kanun gereği yerini Meclis Başkan Vekili Enver Erdoğan’a bıraktı.

Yapılan görüşme sonunda Faaliyet Raporu meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

Madde, AK Parti, CHP ve MHP’li üyelerin oy birliği ile kabul edildi.
Oylama sonrası kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yapan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, meclisteki uyumlu çalışmanın örnek olduğunu söyledi.

‘Özlenen bir tablo’

 

Bu meclisin aldığı kararlarla önemli işler yapmaya devam edeceğini belirten Başkan Sadi Kurtulan; ” Türk demokrasinin iki büyük açmazı var. Biri istikrar diğeri seçim kaygısı. Hizmet ve yatırım için en önemli etken istikrardır. Seçim kaygıları da bir çok kararın alınmasında engel olmuştur. Bugüne kadar kararlarımızın önemli bir bölümünü oy birliğiyle aldık. Artık yeni bir döneme başladık. Bu süreçte hem kiracılarımız hem de mal sahipleri konusunda her şeyi gözden geçireceğiz. Esnafımız arasında eşitsizliğe meydan vermeme noktasında gerekli düzenlemeleri masaya yatıracağız. Geri dönüşüm uygulamaları kapsamında da iki planımız var. Çöp artık ekonomik bir değerdir. Bu aşamayı Katı Atık Aktarma İstasyonu’nu hizmete açarak gerçekleştirdik. Mustafakemalpaşa vahşi depolamadan kurtuldu. Bundan sonra evsel atıkları içinde

ayırmak suretiyle toplamamız gerekiyor. Bunun için yetkili tüm dinamikleri bilgilendireceğiz. Farklı fikirleri bir araya getirerek harmanlamak ve halka hizmete koşmak bu meclisin görevidir. Bu birlik ve beraberlik süreci özlediğimiz bir tabloydu. Doğruda birleşerek hep beraber hareket edeceğiz. Bize emanet edilen kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak, itibarımızı ve itimadımızı koruyarak Mustafakemalpaşa’ya güzellikler katmaya devam edeceğiz ” dedi.

AK Parti grubu adına konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Dadak ise 2016 Yılı Faaliyet Raporu’nun hazırlanması aşamasında tüm partilerin eleştiri ve önerilerinin dikkate alındığını söyledi.

Dadak; ” İyi niyet çerçevesinde yapılan tüm eleştirilere açığız. Eksikliklerimizi en kısa sürede gidereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu temenniler bizlere yol gösterdi. Partilerimizin sözcülerine teşekkür ediyorum” dedi.

CHP grubu adına söz alan Hasan Ertürk ise Faaliyet Raporu’na ‘evet’ dediklerini ve kararın hayırlı olmasını diledi.

MHP sözcüsü Mahmut Gök’de konuşmasında rapora olumlu yönde oy kullandıklarını belirterek; ” Kayıtların gayet düzgün tutulduğu bu seneki raporu denetleyerek ‘evet’ diyoruz. İnşallah halkımızda 5. yılın sonunda bizleri onaylar ve tarihe geçeriz. Karar hayırlı olsun” dedi.

 

Komisyon üyeleri belirlendi

 

Toplantıda, 1 yıl süreyle encümen ve komisyonlarda görev yapacak meclis üyeleri de belirlendi.

Encümen üyelikleri için yapılan gizli oylamada, AK Parti’den Cemal Burhan ve Melahat Kamile  bu göreve seçildi.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Meclisi’ndeki yeni komisyon üyeleri şu isimlerden oluştu;

Bayındırlık ve İmar Komisyonu; Levent Görgün, Selçuk Palabıyık, Can Kokudal

(AK Parti), Hasan Ertürk (CHP), Mahmut Gök (MHP)

Plan ve Bütçe Komisyonu; Ayhan Dadak, Cevat Durak, Kerim Akça (AK Parti),

İlhan Uzel (CHP), Selami Sevim (MHP)

Trafik ve Ulaştırma Komisyonu; Esra Nur Odalı, Mehmet Atılgan, Galip Çakmakçı

(AK Parti), Mualla Ekemen (CHP), Oktay Kul (MHP)

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu; Enver Erdoğan, Zeki Sezer, Cemal Burhan (AK Parti),

Metin Demiroğlu (CHP), Oktay Kul (MHP)

Vergi Dairesi Satış Komisyonu Üyeliği; Cevat Durak (AK Parti)

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

İnegöl Tarımı Şahlanıyor

İnegöl, sanayi ve turizm alanında gösterdiği başarının bir örneğini de tarımda yazmak için…