Home FOTO GALERİ HASAN MORAL: “BÜYÜME PERFORMANSIMIZ UMUT VERİYOR”

HASAN MORAL: “BÜYÜME PERFORMANSIMIZ UMUT VERİYOR”

- Guncellenme Tarihi: 1 Nisan 2017 15:34
2 min read
HASAN MORAL: “BÜYÜME PERFORMANSIMIZ UMUT VERİYOR” için yorumlar kapalı
0

BURSA – Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Moral, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2016 büyüme rakamları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

2017’de büyümenin daha da hızlanması gerektiğinin altını çizen Moral, “Tüm olumsuzluklara rağmen gösterdiğimiz olduğumuz büyüme performansı, gelecek adına umut verici” dedi.

 

Dördüncü çeyrekteki 3,5’lik büyümenin beklentilerin üzerinde olduğunu dile getiren Başkan Hasan Moral, sözlerini şöyle sürdürdü;

 

“2016 yılı hepimizin bildiği gibi çeşitli olumsuzluklarla boğuştuğumuz bir yıl oldu. Bir taraftan global krizin etkileri ve bölgesel çalkantılar, diğer taraftan da ülkemizin geleceğini karartmaya çalışan kesimlerin faaliyetleri, bizleri ekonomik anlamda etkiledi. Ancak Türkiye’nin geleceğine umutla bakan iş adamları olarak, gayretimizi hiçbir zaman yitirmedik. Bu bağlamda 3. çeyrekte 1.8 küçülen Türkiye ekonomisinin 4. çeyrekte 3.5 oranında büyümesi sanıldığından çok daha önemli bir gelişmedir. Gelişmekte olan ülkelerin büyüme performansına bakıldığında bu daha net anlaşılacaktır. Bizler, hem kendimizi ve sektörlerimizi, hem de ülkemiz ekonomisini geliştirmeye mecburuz. Bunun için sanayi ve üretim yatırımlarının yanı sıra ihracatımızın ekonomiye katkısını daha da artırmalıyız.  Bu noktada yatırımları ve büyümeyi destekleyecek bir takım reformların devamını bekliyoruz”

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…