Home FOTO GALERİ Osmangazi’den Camilere Hizmete Devam

Osmangazi’den Camilere Hizmete Devam

- Guncellenme Tarihi: 30 Mart 2017 13:47
4 min read
Osmangazi’den Camilere Hizmete Devam için yorumlar kapalı
0

Meşeli Cami’ne Yeni Minare

 

Osmangazi Belediyesi tarafından dış minaresi yenilenen Çiftehavuzlar  Mahallesi’ndeki Meşeli Camii, yenilenen yüzüyle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Osmangazi Belediyesi, manevi değerlerinin yanında mahalle halkı için buluşma noktası olan camilerimize yönelik hizmetlerini sürdürüyor. İlçedeki birçok caminin dış cephe yenilemesi, çevre düzenlemesi, bakım, onarım ve temizlik gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Osmangazi Belediyesi, Çiftehavuzlar Mahallesi’ndeki Meşeli Cami’nin de minaresini yeniledi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yenilenen minaresiyle Meşeli Cami’ni hizmete açarak, “Vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Eğitim, sağlık, spor ve çevre gibi konuların dışında, ibadethanelerimizle ilgili talepler de bizim önceliğimiz olan konular arasında yer alıyor” dedi.

Öncelikli hedeflerinin mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın günlük yaşantılarını güzelleştirecek çalışmalar yapmak olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Bu çalışmalarımızdan birisi de cami çevre düzenleme çalışmalarımız. Bu kapsamda Osmangazi’de şuana kadar birçok camimizin fiziki şartlarını iyileştirdik. Camilerimizin ihtiyaçlarını giderdik. Kamulaştırmalar yaparak camilerimizin çevresini açtık. Çevre düzenlemesi ve dış cephe yenilemesi çalışmalarının dışında, ilçemizdeki tüm camilerimizin temizliklerini yapıyor, park ve bahçelerini yürütülen çalışmalarla güzelleştiriyoruz. Çiftehavuzlar Mahallemiz’de bulunan Meşeli Cami’nin minaresi de depremden dolayı zarar görmüştü. Vatandaşlarımız için tehlike

arz etmemesi için minareyi yıkarak yeniden inşa ettik. Daha önce 17 metre olan mevcut minarenin yerine 32 metrelik yeni bir minare yaptık. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu da, “Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a Meşeli Cami’nin minaresini yenilediği için teşekkür ediyorum. Bu camimizde hem ibadetlerimizi gerçekleştirelim, hem de sosyal bir mekan olarak birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirelim” dedi.

 

Konuşmaların ardından Meşeli Camii yenilenen minaresiyle, okunan dualar eşliğinde vatandaşların hizmetine sunuldu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Büyükşehir, Üniversite Tercihinizde Yanınızda

Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri YKS hazırlık sürecinde yalnız bırakmadığı gibi terci…