Home FOTO GALERİ Yağmur suyuna iki etaplı çözüm

Yağmur suyuna iki etaplı çözüm

- Guncellenme Tarihi: 23 Mart 2017 13:47
3 min read
Yağmur suyuna iki etaplı çözüm için yorumlar kapalı
0

Mustafakemalpaşa’da yoğun yağışlarda su taşkınlarını önlemek için harekete geçen BUSKİ, iki etap halinde planlanan yağmur suyu hattı inşaatına hızla devam ediyor.

Katı Atık Aktarma İstasyonu ve Atık Su Arıtma Tesisleri ile 30 milyon TL’lik  çevre ve alt yapı yatırımlarına kavuşan Mustafakemalpaşa’da yağmur suyu hatları da kapsamlı projelerle yenileniyor.

Fevzidede Mahallesi’nde süren kutu kesit ve yağmur suyu şebeke hattı çalışmalarını inceleyen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Tabakhaneler Bölgesi’ne kadar devam edecek olan 7 milyon TL’lik ilk etap imalatında 1.140 metrenin tamamlandığını söyledi.

Yağmur sularını kontrol altına alacak projede daha sonra Atık Su Arıtma Tesisi’nden itibaren yeni terfi merkezine kadar yapılacak olan kanalizasyon inşaatının başlayacağını belirten Başkan Sadi Kurtulan, bu çalışmada da 1800 mm çapında boruların kullanılacağını kaydetti.

Yıl sonuna kadar bitirilmesi planlanan kanalizasyon kolektör inşaatının ikinci etabında ise merkez, Yalıntaş ve Tatkavaklı mahallerini de içine alan bir projenin hayata geçirileceğini dile getiren Başkan Kurtulan; ” Altyapı sorunları dolayısıyla yağmur sularından kaynaklı sorunlar yaşıyorduk. Mustafakemalpaşa’nın 40 yıllık altyapısı artık bu dönemde yenileniyor. Bu çalışmalardan yağmur suyu hattı büyük önem arz ediyor. Yağmur suyu kanal hattının tamamlanmasıyla birlikte bu suların tahliye edilmesi kolaylaşacak ve birikintilerin önüne geçilecek” dedi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…