Home FOTO GALERİ AMELİYATTAN KURTARAN FITIK TEDAVİSİ

AMELİYATTAN KURTARAN FITIK TEDAVİSİ

5 min read
AMELİYATTAN KURTARAN FITIK TEDAVİSİ için yorumlar kapalı
0

Özel Hayat Hastanesi’nden Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Oktay Nar, son yıllarda toplumda oldukça sık görülen bel ve boyun fıtığı rahatsızlığının ameliyatsız tedavi edilebileceğini söyledi.

AMELİYATLIK OLAN FITIK RAHATSIZLIĞININ PROLOTERAPİ YÖNTEMİYLE GİDERİLEBİLECEĞİNİN ALTINI ÇİZEN BURSA HAYAT HASTANESİ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ UZM. OP. DR. OKTAY NAR, “PROLOTERAPİ; ENJEKSİYON YÖNTEMİYLE UYGULANAN ŞEKERLİ SERUM YÖNTEMİDİR. AMAÇ AĞRIYAN BÖLGEDEKİ SORUNU ORTADAN KALDIRARAK TEDAVİ EDİLMESİDİR. PROLOTERAPİDE ENJEKSİYON YAPILAN BÖLGEDE, HÜCRELERİN O BÖLGEYE GÖÇÜNÜ SAĞLAYARAK, TAMİR MEKANİZMASINI İŞLEME KOYMAKTIR. PROLOTERAPİ TEDAVİSİ KAS VE İSKELET SİSTEMİNDEN KAYNAKLI TÜM VÜCUTTAKİ AĞRILARI ORTADAN KALDIRMA İMKANINA SAHİPTİR. ÖZELLİKLE BEL BOYUN AĞRILARIN VE EKLEM AĞRILARINDA GÜVENLE KULLANILABİLMEKTEDİR. YAN ETKİSİ YOK DENECEK KADAR AZDIR. 2 VEYA 3 SEANSTA ŞİKAYETİ ORTADAN KALDIRMAKTADIR” DEDİ. (ABDULLAH ÇİBİR/BURSA-İHA)

Her 10 yetişkinden 8’inin hayatının bir döneminde bel ağrısı ile tanıştığını belirten uzmanlar, fıtığın aniden oluşabilecek bir rahatsızlık olmadığına dikkat çekti. Bel bölgesinde 5 omur bulunur, bunların arasında yumuşak yapıdaki diskler, eklemler, güçlü bağ dokular, kaslar ve omurlar arasından çıkarak bacaklara giden sinirler bulunduğunu ifade eden uzmanlar, bel ağrısı, bu yapılardan herhangi birinden kaynaklanabileceğini söyledi. Ameliyatlık olan fıtık rahatsızlığının proloterapi yöntemiyle giderilebileceğinin altını çizen Özel Hayat Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Oktay Nar, “Proloterapi; enjeksiyon yöntemiyle uygulanan şekerli serum yöntemidir. Amaç ağrıyan bölgedeki sorunu ortadan kaldırarak tedavi edilmesidir. Proloterapide enjeksiyon yapılan bölgede, hücrelerin o bölgeye göçünü sağlayarak, tamir mekanizmasını işleme koymaktır. Proloterapi tedavisi kas ve iskelet sisteminden kaynaklı tüm vücuttaki ağrıları ortadan kaldırma imkanına sahiptir. Özellikle bel boyun ağrıların ve eklem ağrılarında güvenle kullanılabilmektedir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. 2 veya 3 seansta şikayeti ortadan kaldırmaktadır” dedi.

MUTLAKA DENENMESİ GEREKİR

Proloterapi ile bel fıtığı tedavisinde bel fıtığı ameliyatlık olsa bile mutlaka denenmesi gerekir diye uyarıda bulanan Dr. Nar, “Proloterapi ile fıtığı oluşturan diski tekrar eski yerine girmesini sağlayarak fıtığı geriletiyoruz. Fıtığın etrafına şekerli serum enjeksiyonları yaparak şikâyetlerin ortadan kalkmasını sağlıyoruz. Ağrıyı ortaya koyan sebebin fıtık olduğunu düşünürsek ameliyatla fıtığı aldırmak yerine fıtığı tekrar eski yerine girmesini sağlamak daha basit bir yöntemdir. Bunu yaparken 3 ile 6 hafta arasında 2 veya 3 seans tekrar enjeksiyon uyguluyoruz” diye konuştu.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

BTÜ’nün Bir Projesine Daha TÜBİTAK’tan Destek

TÜBİTAK, Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) hazırlanan bir projeyi daha desteklemeye değe…