Home FOTO GALERİ – Yunuseli Merkez Camii Yeni Şadırvana Kavuştu

– Yunuseli Merkez Camii Yeni Şadırvana Kavuştu

- Guncellenme Tarihi: 20 Mart 2017 15:38
5 min read
– Yunuseli Merkez Camii Yeni Şadırvana Kavuştu için yorumlar kapalı
0

Başkan Dündar’dan Gençlere Spor Sahası Müjdesi

Dündar’dan, Yunuseli’ne Spor Sahası ve Pazar Yeri Müjdesi

 

Osmangazi Belediyesi ilçedeki camilerin ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor. İlçenin en eski mahallerinden biri olan Yunuseli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Merkez Camii’nin şadırvanı, Başkan Mustafa Dündar’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki camilerin dış cephe yenilemesi, çevre düzenlemesi, bakım ve onarım gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda Yunuseli Merkez Camii’ne yeni bir şadırvan kazandırdıklarını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet üretmeye devam ediyoruz. Eğitim, sağlık, spor ve çevre gibi konuların dışında, ibadethanelerimizle ilgili talepler de bizim önceliğimiz olan konular arasında yer alıyor” dedi.

 

Yunuseli Mahallesi’nin imar planlarında yapılan düzenlemelerin ardından Osmangazi’nin planlı gelişim gösteren örnek mahallelerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Dündar, “Yunuseli, bizim en eski köylerimizden, Bursa ile birlikte büyümüş bir mahallemiz. Birçok hizmet getirdiğimiz bu mahallemizin hızlı büyümesi ile birlikte ihtiyaçları da arttı. Vatandaşlarımızdan farklı farklı talepler de geliyor. Yunuseli Merkez

Camii’nde, özellikle tuvalet ve abdest alacak yerlerinin bulunmaması nedeniyle sıkıntı yaşanıyordu. Vatandaşlar ile cami cemaatinin şikayetlerini dikkate alarak cami çevresinde kamulaştırma yaparak kadın ve erkeklerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, abdest alabilecekleri güzel bir yer inşa ettik. Tabi ihtiyaçlar her gün artıyor. Şu anda konuşulan bir başka konu da, caminin yenilenerek daha büyük bir caminin inşa edilmesi. Bununla ilgili çalışmalar da yapılıyor, Bu konuyla ilgili adımları da hep birlikte atacağız” diye konuştu.

SPOR SAHASI VE PAZARYERİ MÜJDESİ

Gençlerden gelen spor sahası talebiyle ilgili bir müjde veren Başkan Dündar, “Gençlerimizin spor sahası talebiyle ilgili plan çalışmalarını yaptık. Onlara spor yapabilecekleri güzel bir saha kazandıracağız. Ayrıca pazar yeri talebi de çok ciddi bir konu. Bunula ilgili de plan çalışmalarını tamamladık. İnşallah bu yıl içerisinde Akyıldız bölgesinde pazar yerinin temelini atıp çalışmalara başlayacağız ve en kısa sürede hizmete açacağız” dedi. Yapımı tamamlanan şadırvan, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı törenle açıldı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In FOTO GALERİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın’dan Hizmet Kalitesini Arttıracak Toplantı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Osmangazi Belediyesi’nin hizmet kalitesini arttırm…