Home EĞİTİM DAVUTOĞLU İZNİK AKADEMİ’DE DERS VERDİ

DAVUTOĞLU İZNİK AKADEMİ’DE DERS VERDİ

8 min read
DAVUTOĞLU İZNİK AKADEMİ’DE DERS VERDİ için yorumlar kapalı
0

TÜGVA İznik İlçe Temsilciliği’nin Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik Kaymakamlığı, İznik Belediye Başkanlığı ve Genç Memur-Sen’in ortaklığı ile hayata geçirdiği İznik Akademi’nin 4. dersini 26. Dönem Başbakanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu verdi.  

İznik Marmarabirlik Salonu’nda gerçekleşen İznik Akademi’nin 4.dersine 26. Dönem Başbakanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu ve Eşi Hanımefendi Sare Davutoğlu, Ak Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın, Zekeriya Birkan, C.Kani Torun, Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Eşi Hanımefendi Ayşe Küçük, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, Ak Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun,İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek,Marmarabirlik Yönetim Kurulu başkanı Hidamet Asa, çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri,siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve İznikliler katıldı.davutoglu-iznik-akademide-ders-verdi-14

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci yaptı. Semerci konuşmasında; “TÜGVA İznik ailesi olarak 1 yılı aşkın süredir faaliyetlerimizin neticesinde farklı kesimden bir çok genç arkadaşımız ile yolumuza devam ediyoruz. Bugün İznik Akademi’de büyük bir günü yaşıyoruz. Sayın Ahmet Davutoğlu gibi Hoca kimliği ile ülkenin gençlerini geleceğe hazırlayan, Siyasetçi kimliği ile Türkiye’yi 2023 ideallerine götürmek için gayret veren kıymetli bir büyüğümüzü ilçemizde ağırlıyoruz. Sizlerden 2 istirhamım var; birincisi genç arkadaşlarımdan; gençler asla ve asla yılmayın, vazgeçmeyin şuna inanın 2023’ün, 2053’ün ve 2071’in asli unsurları sizlersiniz. İkincisi değerli büyüklerimden; bizler vakıfçılık anlayışı ile İznik’in gençlerini daha gelişmiş, daha donanımlı, daha sosyal, daha ahlaklı bir anlayışa kavuşturmak istiyoruz. Bu sebeple evlatlarınızı ve çevrenizdeki gençleri bizlere yönlendirmenizi, bizleri şevklendirmenizi, yüreklendirmenizi istiyoruz” dedi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük ise yaptığı konuşmada “Sayın Başbakanım İznik 3 din için çok önemli bir merkezdir. İznik Türkiye’nin baş şehirlerinden biridir. Sayın Başbakanım değişik mevki ve makamlar ile bu ülkeye hizmetleriniz oldu. Ama değişmeyen tek ünvanınız Ahmet Hoca idi. Bugün de ilçemize hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Davet İznik’ten ise İcabet Gerekir

Gecenin onur konuğu olarak İznik Akademi’de 4.dersi vermek için kürsüye teşrif eden Türkiye Cumhuriyeti 26.dönem Başbakanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu konuşmasında “İznik Rabbimizin en güzel nimetlerini bahşettiği yerlerden biri. Bizim geçmişimizin hem de tarihimizin şekillendiği ilim, irfan, ahlak abidesi güzel İznik’imiz de yaşama sevincine nail olmuş çok değerli İznikliler hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Ve İznik Akademi’nin de hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce cep telefonuma bir mesaj geldi. Bir akademi başlatıyoruz onun açılış derslerinden birini veri rmisiniz diye. Engin Semerci kardeşimiz. O zamanlarda da yoğun programlarımız sebebiyle farklı büyük şehirlerden gelen davetlere iştirak edemedik. Ama teklif İznik’ten gelince İznik’e en güzel yakışan bir ifadeyle Akademi İznik olunca benim gibi bir akademisyen ve devlet adamına da katılmak düşerdi. Davet İznik’ten ise icabet gerekir” diye belirtti. Davutoğlu “ Bir yere akademi kurmak gerekiyor deselerdi bende İznik’e kurun derdim” dedi.

İzniklilere hitaben yaptığı konuşmada ise “Sizler İznikliler olarak bir baş şehrin çocukları bir payitaht çocuklarısınız. Sizlerin de buna yakışır bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Onun için İznik Akademi yazısını görünce tebessüm ettim. Bu İznikli gençler bizim ne kastettiğimizi anlamışlar dedim ve İznik’e geldim. Bir çok büyükşehir den davetler vardı, toplantı, seminer ve imza günü gibi. Ama hepsini erteleyebiliriz İznik’i erteleyemeyiz.” dedi.

Akademik dersin ardından Bursa Valisi İzzettin Küçük, İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci tarafından Türkiye Cumhuriyeti 26.dönem Başbakanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’na günün anısına İznik Çinisi hediye takdimi gerçekleşti.davutoglu-iznik-akademide-ders-verdi-15

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

İnegöl 5 Engelli Öğrenci İçin Güç Birliği Yapıyor

İnegöl Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ihtiyaç sahibi 5 engelli öğre…