Home EKONOMİ BAKAN EROĞLU, TAŞ KONAK TESİSİ’Nİ HİZMETE AÇTI

BAKAN EROĞLU, TAŞ KONAK TESİSİ’Nİ HİZMETE AÇTI

- Guncellenme Tarihi: 3 Aralık 2016 10:11
7 min read
BAKAN EROĞLU, TAŞ KONAK TESİSİ’Nİ HİZMETE AÇTI için yorumlar kapalı
0

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen restorasyon çalışmaları ile yenilenerek modern bir sosyal tesise dönüştürülen Sarıalan Taş Konak Tesisi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katıldığı tören ile hizmete açıldı.

 Osmangazi Belediyesi’nin, Orman ve Su işleri Bakanlığı ile imzalanan protokolün ardından devralarak restorasyon çalışmaları başlattığı atıl durumdaki Kır Gazinosu, yeni adıyla ve yenilenen yüzüyle modern bir sosyal tesise dönüştü. Restorasyon çalışmalarının ardından Sarıalan Taş Konak Tesisi ismini alan tarihi mekanın açılışını Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu yaptı. Taş Konak Tesisi’nde kahvaltı yapan Bakan Eroğlu, tesis hakkında ve gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili Başkan Dündar’dan bilgiler aldı. Sarıalan Taş Konak Tesisi’nin muhteşem bir mekana dönüştüğünü ifade eden Bakan Eroğlu, Uludağ’a güzel bir tesis kazandırdığı için Başkan Dündar’ı tebrik etti.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde düzenlenen açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Bursa Valisi İzzettin Küçük, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Büyükşehir Başkan Vekili Şükrü Köse, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, üst düzey bürokratlar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.tas-konak-5

“ULUDAĞ BİR DÜNYA MERKEZİ OLACAK”

Sarıalan Taş Konak Tesisi’nin açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu tesisi 2010 yılında imzaladığımız protokol ile Orman ve Su işleri Bakanlığımızdan devraldık. Kirazlıyayla, Karabelen, Sarıalan ve Çobankaya bölgelerinin 1/1000’lik ve 1/5000’lik koruma amaçlı imar planlarını yaptık. Bu süreçte de atıl vaziyette olan bu iki tesisi yürüttüğümüz restorasyon çalışmaları ile modern bir tesis dönüştürdük. Uludağ’ın gelişimine ve buradaki hizmet anlayışına katkı sağlayan önemli bir tesis oldu. Orman ve Su İşleri Bakanımız Uludağ’a çok önem veriyor. Bakanımızın öncülüğünde Uludağ’ın bir dünya merkezi olması noktasında çok ciddi adımlar atıyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçireceğimiz ‘Uludağ Endemik Park’ projesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu proje ile Uludağ’daki endemik türleri ortaya çıkaracağız. Yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçilerin geleceği özel bir mekan olacak. Bakanımıza verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

ULUDAĞ’I CENNETTEN BİR PARÇA HALİNE GETİRECEĞİZ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da, “Uludağ’ı her mevsim turizm merkezi haline getirmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Uludağ’a bugüne kadar birçok yatırım yaptık. Orman köşkleri inşa ettik. Yolları yeniledik. Çadır ve kamp alanları oluşturuldu. Osmangazi Belediyemiz, 2010 yılında imzaladığımız protokol ile bakanlığımızdan devraldığı mekanı çok güzel bir tesise dönüştürmüş. Ben tesisi çok beğendim. Muhteşem bir tesis olmuş. Başkanımız Mustafa Dündar ve ekibini gönülden tebrik ediyorum. Bu tesis vatandaşlarımızın Uludağ’a geldiklerinde hem yemek yiyebilecekleri hem de dinlenebilecekleri güzel bir mekan olacak. Uludağ için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Uludağ’ı hak ettiği değere kavuşturarak, cennetten bir parça haline getireceğiz” diye konuştu.

Başkan Dündar, açılış sonunda Bakan Eroğlu’na Uludağ manzarasının yer aldığı bir tablo hediye etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Siyasi Partiler Arasında Bayramlaşma Günü

Bugün Ankara’da siyasi partilerin bayramlaşma günü. Partiler karışılıklı olarak birb…