Home GÜNCEL Nilüfer Kadın Korosu “Livaneli Şarkıları, Türküler ve Marşlar” ile büyüledi…

Nilüfer Kadın Korosu “Livaneli Şarkıları, Türküler ve Marşlar” ile büyüledi…

- Guncellenme Tarihi: 28 Kasım 2016 10:50
3 min read
Nilüfer Kadın Korosu “Livaneli Şarkıları, Türküler ve Marşlar” ile büyüledi… için yorumlar kapalı
0

Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu, “Zülfü Livaneli Şarkıları, Türküler ve Marşlar” seslendirdiği Öğretmenler Günü Konseri’nde yine gönülleri fethetti.

 CHP Nilüfer İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nca Magazin Outlet Uğur Mumcu Sahnesi’nde organize edilen konseri izleyenler arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Bursa milletvekilleri Erkan Aydın ve Orhan Sarıbal ile Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de yer aldı.

Konsere Öğretmen Marşı’yla başlayan koro, Zülfü Livaneli’nin adıyla özdeşleşmiş şarkılar başta olmak üzere  birbirinden güzel şarkı-türkü ve marşlara yer verdi.solist-filiz-buyukcoban

“Leylim Ley”, “Bir Şafaktan Bir Şafağa (sevda değil)”, “Karlı Kayın Ormanı”, “Yiğidim Aslanım”, “Aldırma Gönül”, “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Hasretinle Yandı Gönlüm” gibi şarkı ve türkülerle salonda duygu rüzgarları estiren koro final bölümüne İzmir Marşı’yla başlayıp “Dağ Başını Duman Almış” ve “10.Yıl Marşı” ile konseri tamamladı.

Öğretmen koristler Nesrin Çavuşoğlu, Yünel Zorlubaş, Aynur Özpazarbaşı, Özlem Ergündüz, Gülsenem Yılmaz, Nurel Erdağ, Aysen Görgöz, Gönül Aka, Nilüfer İlçe Kadın kollarında görev yapan koristler Cebire Göktürk ve Filiz Büyükçoban konserde solist olarak görev yaptı.

Koristler Fatma Sevik ve Gülşen Eryılmaz şiirleriyle geceye duygu katarken,  finalde ise danslarıyla Hikmet Birgül ve Saadet Çağman alkış topladı.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Balkanlar’da savaş çanları: Kosova’daki Sırplar NATO askerlerine saldırdı

Kosova’nın kuzeyinde protesto düzenleyen Sırplar, NATO’nun Kosova Barış Gücü b…