Home EKONOMİ YENİLENEN ŞAYPA ÜLKEDE İLK 5 İÇİNDE YER ALACAK!

YENİLENEN ŞAYPA ÜLKEDE İLK 5 İÇİNDE YER ALACAK!

- Guncellenme Tarihi: 21 Kasım 2016 10:54
8 min read
YENİLENEN ŞAYPA ÜLKEDE İLK 5 İÇİNDE YER ALACAK! için yorumlar kapalı
0

Bursa’da Şaypa Marketler Zinciri’ni satın alan Özen Şirketler Gurubu İcra Kurulu Başkanı Cemal Özen; ‘Geriye yönelik kimsenin Şaypa’dan dönmüş bir çeki yoktur. Ekonomiye katkı sağladığımız için gururluyuz’ dedi.

Cemal Özen, Onur Marketler Zinciri ile tüketici lehine olan perakende anlayışının zamanla değişeceğini vurgulayarak, “Eğer bu sürece girmeseydik 2 bin kişi işsiz kalacak, 600 tedarikçi iyi rakamlarda alacağını tahsil edemeyecekti. Geriye yönelik kimsenin Şaypa’dan dönmüş bir çeki yoktur. Ekonomiye katkı sağladığımız için gururluyuz” dedi.

Şaypa fırsatı doğunca daha çok heyecanlandık.

Onur’un Ağustos ayında başlayan Şaypa’yı satın alma süreci Rekabet Kurumu’nun 16 Kasım tarihli onayı ile tamamlandı. 37 yıllık tecrübeye sahip olduğunu aktaran Cemal Özen, “Bugün 6 ilde 153 mağaza ve 4668 personelle hizmet veriyoruz. Yüzde 100 yerli sermaye yapısına sahibiz ve işimize sevdalıyız. Ülkemize ve ülke ekonomisine güvenerek yatırımlarımızı yapıyoruz” şeklinde konuştu. Özen “Biz ilk günden bu yana bu tür dönemlerde daha fazla yatırım, daha fazla risk ve daha çok başarı azmiyle yola çıktık. Kriz dönemlerinde kurulduğumuzdan bu güne bir personel çıkışı ve küçülme yok. Tam tersine bu dönemde sektöre güven, güven oluşturacak açıklama ve yaklaşımlar, yatırımlar yaparak ülke ekonomisi için sektörün gelişimine katkı sağlıyoruz. Bu süreçte onlarca zincirle görüştük. Şaypa fırsatı doğunca daha çok heyecanlandık. Daha çok istedik. Şaypa’yı yönetimimizle ekip arkadaşlarımızla değerlendirmeye karar verdik. 5 yıl içinde Bursa’nın Türkiye’nin 2.büyük ili olma ihtimali, stratejik konumu, büyüyen sanayisi, zengin tarih ve kültürü, dinamik nüfusu ve ülkemizin gözbebeği olması sebebiyle Bursa’da Şaypa’yı analiz ettik. Şaypa pazarın yüzde 39’unu yönetiyor. Stratejik lokasyonları var. Tecrübeli personeli. Yüksek müşteri aidiyeti bulunuyor” diye konuştu.

Mutluluk heyecan ve sorumluluk…

Görüşmelerin Ağustos ayında başladığını belirten Cemal Özen, “Bu süreçte Şaypa’nın beyin ölümü gerçekleşmişti. Beyin ölümü gerçekleşen bir şirketi ayağa kaldırmanın hem mutluluğu, hem heyecan, hem sorumluluğunu taşıyoruz. Beyin ölümü gerçekleşen bir şirket derken bir yerlere mesaj göndermedim. Eğer bu sürece girmeseydik 2 bin kişi işsiz kalacak, 600 tedarikçi iyi rakamlarda alacaklarını alamaz, 70 mülk sahibi kirasını alamamıştı. Geriye yönelik kimsenin Şaypa’da takılı kalmış geri dönmüş bir tane çeki yoktur. O süreci ekonomiye katkı sağladık. Bu konuda gururluyuz” şeklinde konuştu.

Hedefimiz perakende sektöründe ülkede ilk 5 içinde yer almak

2016 yılında 38 milyon müşteriye ulaştıklarını, kaydeden Cemal Özen, “Bu satın alma ile birlikte Türkiye’nin 8.gıda perakendecisi oluyoruz. Fortune sıralamasında ilk 100 hedefimiz. Marmara ve Ege bölgesinde ticaretin olduğu her lokasyonda olmayı hedefliyoruz. Alışverişte onur sözü veriyoruz. Güven en önemli değerimizdir. Bursa’ya da alışverişte onur sözü vererek yola çıkıyoruz. Lezzette onur sözü veriyoruz. En lezzetli en doğru ürünü en taze şekilde müşterimize ulaştırıyoruz. Kaliteli ürün sözü veriyoruz. Fiyatta onur sözü veriyoruz. Biz her zaman en doğru fiyatla müşterimizin karşısındayız. Tazelikte onur sözü veriyoruz. Onursal Tarım, Antalya’da direkt üreticiden alıyor, bugün dalından koparılan ürünü yarın tezgâhlarımızda bulabiliyorsunuz. Müşterimizin güzel karşılanıp memnun ayrılmasını istiyoruz. Personelimizin eğitimi ve gelişimi için eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Yenişehir ve Barakfakih de ürün depolama ve meyve işleme tesisimiz devam edecek. Tüketicinin lehine olan perakende anlayışı Bursa’da zamanla değişecek. Biz Bursa’nın perakendesini müşterinin lehine değiştirecek çalışmalar yapacağız. Ana felsefemiz ülkemiz ve sektörümüzün gelişmesidir. Şirket olarak kısa vadeli değil uzun vadeli herkesin faydasına olan metot, yol ve politikaları uyguladık. Bu ülkede bir tane gıda perakendecisi kalacaksa o da biz olacağız. Onur markası olacak. Hedefimiz perakende sektöründe ülkede ilk 5 içinde yer almaktır. Biz dışarıdan gelmiyoruz. Biz gittiğimiz yerde bölgenin yereli olmayı iyi biliyoruz. Bunun üzerinde çok durduk” şeklinde ifade etti.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EKONOMİ
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…