Home EĞİTİM Nilüferli kadınlar “Çocuk istismarına dur”  dedi

Nilüferli kadınlar “Çocuk istismarına dur”  dedi

- Guncellenme Tarihi: 18 Kasım 2016 15:09
3 min read
Nilüferli kadınlar “Çocuk istismarına dur”  dedi için yorumlar kapalı
0

Nilüfer’deki kadın derneklerinden önemli bir çağrı geldi. 25 kadın derneğinin katılımı ile düzenlenen toplantıda “Kadına karşı şiddete hayır, çocuk istismarına dur” mesajı verildi.

Nilüfer’de,  kadınlar arasındaki iletişimi ve dayanışmayı artırmak, daha fazla sosyal hayatın içinde yer almaları amacıyla kurulan kadın dernekleri her ay düzenledikleri toplantılarını bu defa İhsaniye Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde yaptı. 25 kadın derneğinden 150 kadının yer aldığı buluşmaya  CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ile Nilüfer Belediye Başkan Vekili Ferhat Yıldırım da katıldı.

Kadınları yaptıkları ortak açıklamada, kadına şiddete ve çocuk istismarına karşı tepkilerini dile getirdi.

Toplantıya katılan Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü Kadın ve Çocuk Hizmetleri Birimi’nden sosyolog Gülbiz Alkan kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarına ilişkin çarpıcı bilgiler verdi.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil de kadınların daha özgür bir dünyada tecavüz ve şiddet korkusu yaşamadan varlıklarını sürdürebilmeleri için etkin mücadele çağrısında bulundu. İrgil, kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanabilmeleri için daha çok desteklenmeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Ferhat Yıldırım da Nilüfer Belediyesi’nin kadınların hayatın her aşamasında daha gülü olmaları için her zaman çaba gösterdiklerini ve bu çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

 

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In EĞİTİM
Comments are closed.

Benzer Haberler

Suuçtu Şelalesi Seyir Terası ve Genel Bakım Çalışmaları Başladı

Her mevsim ziyaretçilerine ayrı bir görsel şölen sunan Mustafakemalpaşa’nın Suuçtu Şelales…