Home GÜNCEL İZNİKLİ MİNİKLER BASKETBOLLA TANIŞIYOR…

İZNİKLİ MİNİKLER BASKETBOLLA TANIŞIYOR…

- Guncellenme Tarihi: 17 Ekim 2016 11:32
3 min read
İZNİKLİ MİNİKLER BASKETBOLLA TANIŞIYOR… için yorumlar kapalı
0

iznik-belediye-baskani-osman-sargin-3İznik Belediye Başkanlığı, İznik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Tofaş işbirliği ile Yeni Nesil Tofaş Projesi kapsamında düzenlenen basketbol kursları Kapalı Spor Salonunda başladı.

Belediye Başkanı Osman Sargın’ın atışı ile başlayan kurslara, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun, Yeni Nesil Tofaş Proje Sorumlusu Kartal Önel, Milli Takım Antrenörü Erhan Toker, Yıldız Basketbol Takımı Oyuncuları, İznikli minik kursiyerler ve aileleri de katıldı.

Antrenör Erhan Toker liderliğinde, Yıldız Basketbol Takımı’nın gösteri maçı ile başlayan kurslar ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Osman Sargın “”İznik’li gençlerimizin spor dallarında başarıdan başarıya koşarak ilçemizi her alanda başarılı hale getirmek için uğraşıyoruz. Bunu Güreş sporunda, Futbolda, Kürek Sporunda ve diğer spor dallarında görebiliyoruz. Bunun yanında ilçemizde önemli bir eksiklik olan Basketbolu ise deneyimli Tofaş Basketbol takımları ile çalışmak bizlere ve minik sporcularımıza, onların geleceğine güç katacak. Basketbol üzerine oluşturulan bu kurslarda genç yeteneklerimize güzel fırsatlar sunulmuş oluyor. İznik Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Tofaş Basketbol Kulübü ile ortaklaşa oluşturduğumuz bu kurslara kayıtlar devam etmektedir” dedi.

Yeni Nesil Tofaş Proje sorumlusu Kartal Önel ise yaptığı açıklamada “Bu kurlarda Bursa genelinde açılacak ilk ilçeyi İznik olarak belirledik. Proje kapsamında 8-11 yaş gurubu İznik çocuklarımızı ve gençlerimizi hafta sonları profesyonel çalışmalardan geçirmeye bugün itibariyle başladık. Hafta sonları devam edecek kurslara kayıtlar devam etmektedir.8-11 yaş gurubu miniklerimizi bu kurslara davet ediyoruz” dedi.

İlk kurs gününde minik basketbolculara Tofaş tarafından basketbol formaları hediye edildi.

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu ile devam edilmeyecek, yerine düşünülen 3 isim var

Seçimi kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumartesi günü açıklaması beklenen yeni Kabi…