Home GÜNCEL ‘FETÖ İLE MÜCADELEDE ÖN SAFLARDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

‘FETÖ İLE MÜCADELEDE ÖN SAFLARDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

- Guncellenme Tarihi: 17 Ekim 2016 14:22
5 min read
‘FETÖ İLE MÜCADELEDE ÖN SAFLARDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’ için yorumlar kapalı
0

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün paralel devlet yapılanmasına karşı mücadeleyi başlatan ilk yerel yöneticilerden olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, örgüte el konularak Bursa Teknik Üniversitesi’ne devredilen yerleşkeyi ziyaret etti. Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir tarafından karşılanan Başkan Edebali, FETÖ elemanlarının himmet karargahı olarak kullandığı ve 7 yıldızlı otel konforu taşıyan gizli odalar ile öğrencilerin 15 Temmuz gecesi yaşanan olaylar ile ilgili hazırladıkları fotoğraf sergisini de gezdi.

 

‘TEHDİTLER BİZİ YILDIRMADI’

Göreve geldikleri günden itibaren bu terör örgütünün Yıldırım’daki faaliyetlerini mercek altına alarak, hukuki zemin çerçevesinde etkin bir mücadele başlattıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Edebali, “Yasalara aykırı olarak yapılan bölümleri mühürleyerek, 1.6 milyon lira ceza kestik. Dışarıdan eğitim kurumu gibi görünüp, içeride ise pırıl pırıl gençlerimizi zehirlemeye çalışan bu nifak yuvasına karşı etkin bir mücadele yürüttük. Milletin imkanlarıyla yapılan 2014’te mühürlediğimiz üniversite, FETÖ/PDY’den alınarak milletin evlatlarına hizmet eder hale geldi” dedi. Terör örgütüne karşı aldıkları önlemlerin bazı şer odaklarını harekete geçtiğini de hatırlatan Başkan Edebali, “Ancak onların planlı şekilde yürüttükleri tehditlere ve şantajlara boyun eğmedik. Kararlılıkla ve korkusuzca bu yapılanmanın üstüne gitmeye devam ettik. Binlerce vatandaşımız, kararımızdan dolayı bize teşekkür etti ve tebriklerini iletti. Dün olduğu gibi bu gün de, yarın da aynı kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim için önemli olan onların tehditleri değil, milletimizin tebrikleri” diye konuştu.

 

BAŞKAN EDEBALİ’YE TEŞEKKÜR

Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir de, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin FETÖ/PDY ile örnek mücadele göstererek bu yapıya hizmet eden üniversitenin mühürlenmesini sağladığını hatırlatarak “Başkanımızın girişimleri sayesinde terör örgütüne ait olan üniversite bugün halk evlatlarının eğitim gördüğü bilgi yuvası haline dönüştü. Başta kentsel dönüşüm projeleri olmak üzere tüm projelerde Yıldırım Belediyesi’nin yanındayız. Yerel idare ile işbirliği içinde çalışarak ilçemizin daha ‘yaşanabilir şehir’ olması için desteklerimizi esirgemeyeceğiz” dedi.

 

Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Başkan Aydın Hizmetlere Hızlı Başladı

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçimden önce verdiği sözleri yerine getirmeye baş…