Home GÜNCEL YÖRÜKLER KANAL D’YE VERYANSIN ETTİ…!

YÖRÜKLER KANAL D’YE VERYANSIN ETTİ…!

- Guncellenme Tarihi: 3 Ekim 2016 16:49
6 min read
YÖRÜKLER KANAL D’YE VERYANSIN ETTİ…! için yorumlar kapalı
0

Özel televizyon kanallarından olan Kanal D’de yayınlanan “ARKA SOKAKLAR” dizisinde canlandırılan, devlete baş kaldıran bir terör örgütü üyesinin “YÖRÜK ALBAY” olarak isimlendirilmesi Yörük Dünyasını ayağa kaldırdı. 

Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği adına bir kamuoyu açıklaması yapan İrfan Tatlıoğlu Kanal D Yönetimini gereğini yapmaya davet etti. Tatlıoğlu’nun açıklamasını aşağıda yayınlıyoruz.
 
14572942_10153906918271629_7611900383794646482_nTÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ 

KAMUOYU AÇIKLAMASI
“Türkiye’nin Kanalı” iddiasındaki Kanal D televizyon kanalında yayınlanan “Arka Sokaklar” dizisinde canlandırılan devlete baş kaldıran bir terör örgütü üyesi karakteri YÖRÜK Albay olarak isimlendirilmiştir.
Devlete sadakatin timsali olan Yörük camiasının seyirci gözünde haksız ve çirkin bir algı yaratacak bu durumu; başlangıç aşamasında en iyimser değerlendirme ile vahim bir gaf olarak görmeye çalışıyoruz.
Kanal D yönetiminin derhal ;
• Dizi içindeki o karakteri çıkartarak ve
• Kamuoyu nezdinde Yörük Türkmen camiasından özür dileyerek hatasını telafi etmesini beklentimizdir.
Aksi halde bu ihmal ve umursamazlıkları masum kusur olarak değerlendirmekte zorlanacağımızı;
• Başta Kanal D yönetimi olmak üzere, ana yapımcı Türker İnanoğlu ve senaristleri hakkında hukuki süreç başlatacağımızı,
• Sosyal iletişim kanallarında ve tüm medya alternatiflerinde konuyu ve sorumlularını eleştirmeyi sürdüreceğimizi
• Sürekli ve düzenli olarak yapacağımız açıklamalarla konuyu daima gündemde tutacağımızı,
• Yörüklerin; vatanseverlik ve milli fedakârlıklar konusunda medya tüccarlığı yapan Kanal D’den çok daha ileride olduğunu herkesin fark etmesini sağlayacağımızı,
• Devletin yasal düzenlemelerle belirlediği sınırlar çerçevesinde tepkimizi ve uyarımızı ifade etmek üzere her türlü alternatifi hayata geçireceğimizi,
• Hatadan dönülmediği sürece ilgileri affetmeyeceğimizi
Beyan ve ikaz ederiz.
Bu devletin kuruluşunda ve bekasında asli unsur olarak bulunmuş, savaş vermiş, şehit vermiş Yörükler; devletimizin ve milletimizin her kademesinde rol almış, çoban olmuş, köylü olmuş, işçi olmuş, memur olmuş, tüccar olmuş, öğretmen olmuş, polis olmuş, er olmuş, general olmuş, fakat asla HAİN YÖRÜK ALBAY olmamışlardır.
Yörük Türkmenler tarihin hiçbir döneminde vatanına, milletine, bayrağına ve dinine ihanet etmemiştir. Her sıkıntıda bayrağını alıp en öne onlar geçmişlerdir. 15 Temmuz buna en yakın tarihli örnektir.
Bu girişimle yapılmak istenen çeşitli denemelerde başarılamayan; milletimizi bölmeye ve iç huzurumuzu bozmaya yönelik yeni bir girişim ise Yörükler bu maksadın figürü olmayacaktır. Çünkü Yörükler her zaman bu Türk Milletinin sigortası olmuş ve olmaya devam edecektir.
Başta Yörük camiası olmak üzere tüm milletimizin konuya ilişkin olarak gösterdiği duyarlılığına teşekkür ediyor,
İlgilileri derhal görevlerinin gereğini yapmaya davet ediyoruz.
Load More Related Articles
Load More By admin
Load More In GÜNCEL
Comments are closed.

Benzer Haberler

Nilüfer Belediyesi Güngören’de Güneş Enerji Santrali’ni Hizmete Açtı

Nilüfer Belediyesi tarafından hayata geçirilen Güngören Güneş Enerji Santrali düzenlenen t…