Anasayfa GÜNCEL ZEYTİNCİ HÜSEYİN’İN MASTER PLANI…

ZEYTİNCİ HÜSEYİN’İN MASTER PLANI…

3 min read
ZEYTİNCİ HÜSEYİN’İN MASTER PLANI… için yorumlar kapalı
667

Başkan Hayri Türkyılmaz’ın seçim vaatlerinden biri olan Turizm Master Planı 2014 yılının Mart ayından beri bekleniyordu. O günden bu güne her yıl Nisan ayında yapılan 3 komisyon seçiminde de meclis üyesi Hüseyin Esen komisyonların değişmez ismiydi.

30 aydır beklenen rapor sonunda meclis üyelerine ve Belediyedeki müdür pozisyonundaki kişilere ve basına açık olarak bir sunum eşliğinde sadece 17 kişiye açıklandı.

Şimdi bakalım 30 aydır üzerinde titizlikle çalışılan bu raporda neler var…

Raporun sunumu 35 dakika sürdü.

Raporda Mudanya mahallelerinden bir tekinin dahi adı geçmedi.

Raporda esnaf ve turizm, kafe, hotel gibi kelimelerin esamesi okunmadı.

Raporda Fransa, Almanya, İngiltere sokaklarının isimleri vardı, bu sokakların Mudanya sokaklarıyla ne alakası vardı, bir bağdaştırma yapılmadı. Mesela denmedi ki Mudanya’nın bilmem ne sokağı Fransa’nın şu turistik sokağı gibi yapılabilir, uyarlanabilir.

Raporun yer aldığı toplam basılan kitapçık sayısı 20 idi. Karaborsa, imza karşılığı dağıtılacaktı herhalde…!

Master planda günü birlik turizmden bahsedilirken, Başkan Türkyılmaz TV’de konaklama sürecini 5 güne çıkaracağını söylüyor.

İşte özetle 30 aydır beklenen master plan buydu, dağ fare doğurdu…

Şimdi merak ediyoruz, bu master plan Büyükşehirde nasıl bir yankı uyandıracak? Sayın Esen, bu master planı hazırlarken İstanbul Turizm fuarında Belediyenin resmi standında sattığı zeytin ve zeytinyağlarını düşünmüş müdür? Planda bu da var mıdır? Sattığı ve satacağı zeytin ve yağların gelirleriyle ne yapmayı planlamaktadır, bu konuya da bir master plan yazmış mıdır?

Yoruma Kapalı

Sizin İçin Seçilen

Türkyılmaz’ın kamu zararı külliyatı

Her meclise lazım üyelerden Bülent Erden… Rant, çıkar derdi yok, çevre yapayım işlerimi il…